POLECAMY

Opalanie metodą natryskową

Wylegiwanie się na plaży lub smarowanie samoopalaczem nie są dla ciebie? Spróbuj opalenizny metodą natryskową. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wizyty w gabinecie kosmetycznym.
Opalanie metodą natryskową

Podstawą równej opalenizny natryskowej jest dokładny peeling. Najlepiej zrobić go tuż przed zabiegiem. Podczas złuszczania kosmetyczka zwraca szczególną uwagę na suche miejsca (łokcie i kolana). Dzięki temu opalenizna jest równa.

Jeśli masz ochotę, już na drugi dzień możesz korzystać z kąpieli słonecznych (oczywiście pod ochroną kosmetyków z odpowiednim filtrem). Plamy nie mają szans!

Masz suchą skórę? Opalenizna może się utrzymywać krócej, bo naskórek szybciej się złuszcza. Zabieg możesz powtarzać nawet co pięć dni.

Jeśli kosmetyczka jest dokładna, nie będziesz miała zacieków. Po tygodniu mogą się pojawić lekkie plamy, spowodowane złuszczaniem naskórka. Możesz wyrównać je w gabinecie lub spróbować zrobić to samodzielnie samoopalaczem. Złuszczający się naskórek może lekko brudzić, dlatego warto nosić ciemną bieliznę.

To mit, że opalenizna się zmywa! Myj się tak często, jak chcesz, ale nie używaj peelingu.

konsultacja kosmetyczka Monika Buczyło, salon Le Spa

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
Taa opalenizna się nie zmywa, to fakt, że po zabiegu około 8-10h nie wolno się myć, ale aja przestrzegałam tego czasu,umyłam się po 12h i opalenizna też się zmywała!