POLECAMY

Kąpiel w piwie

Piwo jest bogate w witaminę B. Warto więc dodać je czasem do kąpieli.
Kąpiel w piwie

"Coraz częściej słyszę o zaletach kąpieli w piwie. Jak działa taki zabieg? W jaki sposób go przygotować?"
Zuzanna W. z Lęborka


Rzeczywiście, ostatnio coraz częściej się mówi, że ten chmielowy napój to doskonały dodatek do kąpieli. Jest bowiem naturalnym produktem, powstałym m.in. z chmielu i drożdży piwnych. Te ostatnie są dla urody bardzo cenne. Oczyszczają skórę, regulują pracę gruczołów łojowych, zapobiegają powstawaniu wyprysków, pomagają przy infekcjach grzybiczych i źle gojących się ranach. Zawierają też dużo witaminy B wzmacniającej skórę, włosy i paznokcie.

Z kolei chmiel ma działanie uspokajające. Dlatego warto skorzystać z piwnej kąpieli nawet w domu. Aby ją przygotować, do wanny z wodą o temperaturze 38 st. C proszę wlać 2–3 litry piwa. Można dodać ulubiony gatunek lub kupić specjalne, kąpielowe (np. z browaru Witnica, trzylitrowa butelka kosztuje ok. 19 zł). Po trwającej 15 minut kąpieli skóra będzie wygładzona i miękka. Po wyjściu z wanny niech Pani przykryje ciało ręcznikiem lub założy szlafrok.

porady udzieliła kosmetyczka Ewa Krawczyk, konsultantka Dermiki

Znasz naturalne sposoby na pielęgnację urody? Podziel się nimi z innymi na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Kąpiel w piwie praktykuję regularnie :) zaczęło się od zwyklego piwa, potem postawiłam na specjalne, a na koniec zainwestowałam w piwne spa i jestem zachwycona :) polecam bo warto!