POLECAMY

Jakie składniki kosmetyków są najważniejsze w pielęgnacji i dlaczego?

Skuteczne kosmetyki nawilżające powinny zawierać substancje o charakterze tłuszczowym, wbudowujące się w płaszcz lipidowy, oraz składniki rozpuszczalne w wodzie, zwiększające jej wiązanie w naskórku.
Jakie składniki kosmetyków są najważniejsze w pielęgnacji i dlaczego?


Skuteczne kosmetyki nawilżające powinny zawierać substancje o charakterze tłuszczowym, wbudowujące się w płaszcz lipidowy, oraz składniki rozpuszczalne w wodzie, zwiększające jej wiązanie w naskórku.Przykładem takich substancji tłuszczowych są: parafina, lanolina, kwas linolenowy, czy kwas searynowy – środki wygładzające, zmiękczające i uelastyczniające naskórek.

Natomiast do drugiej grupy należą: gliceryna, kwas stearynowy, czy kwas laurylowy, które zatrzymują wodę w naskórku, zwiększając jego poziom nawilżenia. Dodatkowo silikon nadaje skórze gładkość, tworząc na niej ochronny film. Kosmetyki te powinny zawierać witaminę E, która ma działanie chroniące przed wolnymi rodnikami oraz ochrania i stabilizuje komórki. Wszystkie te substancje wchodzą w skład kosmetyków z oryginalnej linii Dove, których głównym zadaniem jest odpowiednie nawilżenie skóry.

dr Monika Serafin, ekspert marki Dove

______________________________________
Ekspert Dove radzi - wejdź na Forum!

Tagi: uroda
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)