POLECAMY

Jak można usunąć tatuaż?

Kilka lat temu zrobiłaś tatuaż, którego się dziś wstydzisz? Nie chcesz już być "dziewczyną z tatuażem"? Chciałabyś usunąć ten tatuaż raz na zawsze? Dowiedz się, jaka metoda usunięcia tatuażu jest najskuteczniejsza.

Metody usuwania tatuażu

Dzięki postępowi jaki dokonał się w dziedzinie medycyny estetycznej jest dostępnych kilka metod usuwania tatuaży. Wybór jednej z nich zależy od rodzaju tatuażu, jego wielkości i lokalizacji oraz użytych barwników.

Dziewczyna z tatuażem

fot. Wydziabane w Pakamerze - sesja zdjęciowa Pakamera.pl/Materiały prasowe

Laseroterapia

Metoda ta należy do najbardziej efektywnych na dzień dzisiejszy. Polega ona na współdziałaniu ze sobą dwóch zjawisk: rozbijania cząsteczek barwnika za pomocą fali świetlnej o odpowiedniej długości oraz na złuszczaniu naskórka. W zależności od rodzaju użytego pigmentu stosuje się kilka długości fal. Niebieskie i zielone pigmenty najlepiej absorbują fale o długości 625-755 nm, które mogą być generowane przez szybkozmienne lasery aleksandrytowe lub szybkozmienne lasery rubinowe.

Czytaj więcej na serwisie Zdrowie i uroda

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
ja naprzyklad mam tatuaz od 7 lat i teraz wlasnie stwierdzono u mnie alergie, moj tatuaz jest opuchniety a linie niewyrazne. Jestem zmuszona ze wzgledow zdrowotnych.
/7 lat temu
Mysle ze o to mozesz zapytac w salonie w którym robiłaś tatuaż.Dlatego ze wymaga to pewnie jakiejs ingerencji lasera.Ale po co usuwac skoro zdecydowałas sie zeby go zrobic ? Ja teraz sama sie zastanawiam nad malym napisem,kupiłam juz tez i masc alantan do smarowania,ale raczej nie robie go po to zeby go usuwac.