POLECAMY

Depilacja światłem

Nowinka w dziedzinie trwałego pozbywania się niechcianego owłosienia – światło pulsujące daje efekty porównywalne do depilacji laserowej.
Nowinka w dziedzinie trwałego pozbywania się niechcianego owłosienia – światło pulsujące daje efekty porównywalne do depilacji laserowej.

Technologia polega na wykorzystaniu lampy podobnej do błyskowej, która wydziela impulsy świetlne niszczące melatoninę, odpowiedzialną za pigmentację włosków. Podobnie jak przy laserze, eliminowanych jest 80-90% włosków, zaś okolice bikini i pachy można mieć gładkie przez 2-3 lata. Po tym okresie niezbędnych jest kilka dodatkowych zabiegów.

Depilacja światłem

Zła wiadomość dla blondynek – ten typ depilacji również nadaje się jedynie dla osób z ciemniejszym owłosieniem, najlepiej o jak najjaśniejszym kolorze skóry. Przeciwwskazaniem do terapii jest przyjmowanie antybiotyków i antydepresantów, jak również tabletek przyspieszających opalanie. Nie wolno również łączyć okresu zabiegów z ekspozycją na słońce, co jest dużym minusem zważywszy na długość procedury.

Całkowite wygładzenie pach czy łydek zajmuje zwykle około 15 miesięcy – zabiegi odbywają się co 8 tygodni i jest ich od 5 do 10, jednak po drugim efekt jest już zwykle bardzo widoczny. Dolegliwości są niewielkie – trochę szczypania i uczucie ciepła, jednak w niektórych gabinetach lekarze oferują nawet znieczulający krem.

Agata Chabierska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Ja mam problem z mocnymi, ciemnymi włoskami w niestandardowych miejscach jak ścieżka na brzuchu, podbrzusze. Mam też pojedyncze na szyi i dekolcie. Myślę nad laserem albo właśnie laserze świetlnym do domu. Tylko czy impulsy w obydwu przypadkach przy depilacji brzucha nie przenikną do tkanek wewnętrznych i narządów? Było to badane?
/5 lat temu
Poddałam się zabiegowi depilacji światłem dwa lata temu (łydki i pachy). Efekt: ponad rok bolesnych zabiegów, 2 tys. do tyłu, a efekt ŻADEN!!! Włosy zaczęły odrastać już po 2-3 miesiącach, mam wrażenie ze nawet w większej ilości. Dodam, ze jestem brunetką z ciemnym, naprawdę mocnym "zarostem". Ostrzegam przed tym rodzajem depilacji, bo efekt jest taki sam, jak po zwykłym, elektrycznym depilatorze :( Jestem załamana, gdybym wiedziała o tym wcześniej, od razu zdecydowałabym się na wysokiej klasy laser...