POLECAMY

Chcę wyglądać po operacji plastycznej jak gwiazda. Czy to możliwe? – wywiad

Rozwój chirurgii plastycznej sprzyja zainteresowaniu zmianą wyglądu. Wielu ludzi próbuje za pomocą skalpela upodobnić się do swojej ulubionej gwiazdy. Czy jest to możliwe? Na pytania odpowiada dr n. med. Tadeusz Witwicki, specjalista chirurg plastyk, chirurg ogólny z Oddziału Chirurgii Plastycznej CSK MSWiA w Warszawie.
Chcę wyglądać po operacji plastycznej jak gwiazda. Czy to możliwe? – wywiad

Czy często zdarzają się pacjenci, którzy chcą upodobnić się do kogoś sławnego?

Dr n. med. Tadeusz Witwicki: Zdarza się, że pacjenci, najczęściej kobiety, przychodzą ze zdjęciami modelek i pokazują, że chciałyby mieć taki nos, takie usta, takie kości policzkowe albo takie oczy.

Czy możliwa jest operacja, dzięki której będziemy wyglądać jak znana gwiazda?

Dr n. med. Tadeusz Witwicki: Staram się wytłumaczyć pacjentom, że człowiek nie składa się tylko z oczu albo tylko z ust, ale że cała anatomia twarzy usposabia człowieka do posiadania takich lub innych kształtów poszczególnych elementów twarzy – ust, nosa, powiek –  i trudno jest osiągnąć, wykonując tylko drobny zabieg dotyczący danej części, taki wygląd, który przypominałby wygląd nosa na przykład jakiejś znanej aktorki. Poza tym często zauważamy różnice w budowie twarzy. Mały nos w dużej, mocnej twarzy nie wygląda dobrze.

Jak powinien wyglądać pacjent po dobrze wykonanej operacji?

Dr n. med. Tadeusz Witwicki: Operacja powinna być tak wykonana, żeby zauważyć korzystną zmianę w wyglądzie twarzy, natomiast niekoniecznie zauważyć, że pacjent był operowany.

Wywiad przeprowadziła Justyna Perkowska.

Zobacz też: Tatuaże gwiazd

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)