POLECAMY

Błyskawiczna metoda powiększania biustu została wycofana!

Macrolane, iniekcyjny wypełniacz stosowany do powiększania piersi ma zostać wycofany w tym tygodniu w powodu utrudniania diagnozowania raka piersi – czytamy w artykule „Breast surgeons back withdrawal of ‘lunchtime boob job’ jab” na stronie bbc.co.uk.
Błyskawiczna metoda powiększania biustu została wycofana!

Macrolane jest wypełniaczem wstrzykiwanym bezpośrednio w pierś, przez co kobieta nie musi przechodzić chirurgicznej operacji wszczepienia implantów. Metoda ta cieszyła się powodzeniem wśród brytyjskich kobiet, ponieważ nie wymagała dłuższego pobytu w szpitalu.

Lekarze apelują, żeby kobiety, które poddały się temu zabiegowi udały się jak najszybciej na mammografię, nawet jeśli wykonywały ją w ostatnim czasie. Okazało się, że wstrzykiwana substancja zaburza odczyt mammografii, przez co mogą wystąpić przypadki kobiet, u których rozwija się rak piersi, a nie zostały one poprawnie zdiagnozowane. Substancja stosowana w tej metodzie powiększania biustu zbryla się i tworzy grudki, które mogą zostać pomylone z rozwijającym się rakiem piersi lub mogą zostać pominięte w badaniu.

Ponieważ nie udało się wypracować jednoznacznego rozwiązania tego problemu pomiędzy producentami a radiologami, po ustaleniach z organami regulującymi uznano, że metoda Macrolane powinna zostać wycofana z rynku usług medycznych.

Zobacz też: Jak powiększyć biust?

Źródło: bbc.co.uk/kr

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)