Antypespirant czy dezodorant?

Upał, stres, silne emocje - w takich sytuacjach nasze ciało wilgotnieje. To zjawisko zupełnie naturalne, ale staje się krepujące, gdy skóra nie pachnie przyjemnie. Gruczoły znajdujące się pod pachami wydzielają pot, który oprócz wody zawiera

Upał, stres, silne emocje - w takich sytuacjach nasze ciało wilgotnieje. To zjawisko zupełnie naturalne, ale staje się krepujące, gdy skóra nie pachnie przyjemnie.

Gruczoły znajdujące się pod pachami wydzielają pot, który oprócz wody zawiera tłuszcz - ten zaś sprzyja szybkiemu rozmnażaniu się bakterii. Przykra woń jest właśnie wynikiem ich rozkładu. Jedynym sposobem na zachowanie świeżości jest regularne mycie ciała i stosowanie kosmetyków przeciwpotowych.

Aby zapewnić sobie uczucie komfortu warto wybrać antypespirant lub dezodorant o przedłużonym działaniu. Neutralizują one bakterie i zawierają talk wchłaniający wilgoć. W antypespirantach znajdują się także składniki hamujące wydzielanie potu. Jeżeli masz skórę ze skłonnością do podrażnień – wybieraj kosmetyki bez alkoholu. Antyperspiranty - w przeciwieństwie do dezodorantów - działają przez cały dzień. Zwykle wystarczy więc użyć ich tylko raz, po porannym prysznicu. Niestety i one mają wadę: pozostawiają na ubraniu białe ślady.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/9 lat temu
ja używam antyperspirantu i co z tego?! dalej mam mokre plamy pod pachami... bardzo sie tego wstydze, ale nie wiem co mam zrobić
/10 lat temu
CO ZROBIĆ JEŚLI POCI SIĘ TWARZ I CAŁE CIAŁO?
/10 lat temu
miło, ale nadal nie wiadomo co wybrac....;/
POKAŻ KOMENTARZE (2)