Jak zmyć samoopalacz? 6 skutecznych sposobów na pomarańczowe smugi

jak zmyć samoopalacz fot. Adobe Stock, Anastasia
Jak zmyć samoopalacz? Możesz to zrobić m.in. robiąc gruboziarnisty peeling, przecierając skórę wacikiem nasączonym tonikiem z alkoholem lub sokiem z cytryny lub zastosować specjalną, złuszczającą rękawicę. Sprawdź, jak szybko i skutecznie pozbyć się nieestetycznych pomarańczowych smug i plam na skórze od samoopalacza.
Małgorzata Machnicka / 11.04.2023 09:26
jak zmyć samoopalacz fot. Adobe Stock, Anastasia

Zmywanie samoopalacza nie należy do najprostszych zadań, ale nie jest niemożliwe. Co prawda, nie da się tego zrobić w kilka minut - aplikację niektórych usuwających sztuczną opaleniznę produktów, trzeba powtórzyć kilkukrotnie.

Smugi i plamy po samoopalaczu powstają w miejscach, gdzie preparat został nierówno rozprowadzony albo gdzie skóra jest grubsza. Najłatwiej zmyć świeże przebarwienia, które pojawiły się w kilka godzin po aplikacji. Aby uniknąć w przyszłości podobnych wpadek, zobacz jak nakładać samoopalacz krok po kroku.

Spis treści:

  1. Peeling 
  2. Woda utleniona
  3. Sok z cytryny
  4. Tonik z alkoholem
  5. Rękawice
  6. Specjalne kosmetyki

Jak zmyć samoopalacz? Zrób peeling ciała

Plamy z samoopalacza pomoże usunąć gruboziarnisty peeling, świetnie sprawdzi się peeling cukrowy. Najczęściej przebarwienia pojawiają się na kolanach, piętach i łokciach - nałóż na nie peeling i masuj je przez kilka minut (efekt złuszczania możesz wzmocnić peelingującą rękawicą - kupisz ją za kilka złotych w każdej drogerii). 

Możesz wykorzystać gotowy peeling albo przygotować go samodzielnie. Wystarczy wymieszać pół szklanki brązowego cukru z dwiema łyżkami miodu i oliwą z oliwek.

jak zmyć samoopalaczfot. Zmywanie samoopalacza peelingiem/ Adobe Stock, Марина Демешко

Jak zmyć samoopalacz? Wykorzystaj wodę utlenioną

Do rozjaśnienia plam z samoopalacza, wykorzystaj wodę utlenioną. Namocz nią wacik i przetrzyj przebarwione miejsca. Czynność powtórz kilkukrotnie.

Jak zmyć samoopalacz? Zastosuj sok z cytryny

Jeśli nie masz w domu wody utlenionej, podobne działanie, chociaż nieco delikatniejsze, będzie miał sok z cytryny - powinien poradzić sobie z niewielkimi plamami od samoopalacza. 

Jak zmyć samoopalacz? Przetrzyj skórę tonikiem z alkoholem

Nawet jeśli nie używasz go do twarzy, warto mieć tonik z alkoholem na sytuacje awaryjne w swojej łazience. Nasącz nim wacik i przetrzyj ciemniejsze miejsca po farbowaniu samoopalaczem na skórze. Uwaga! Alkohol działa wysuszająco i może podrażniać - niezbędne będzie zastosowanie balsamu nawilżającego.

Jak zmyć samoopalacz? Kup rękawice do zmywania samoopalacza

Na rynku są już dostępne specjalne rękawice przeznaczone do zmywania samoopalacza. Działają peelingująco i złuszczająco - gdy po nałożeniu samoopalacza zobaczysz zacieki i plamy, przetrzyj te miejsca rękawicą zwilżoną wodą. 

Rękawice do zmywania sztucznej opalenizny znajdziesz w ofercie takich marek jak: Glov, St. Tropez czy Vita Liberata. Kosztują około 30 złotych.

Jak zmyć samoopalacz? Zastosuj specjalny kosmetyk na smugi 

Jeśli żadna z powyższych metod nie okaże się skuteczna, bo plamy po samoopalaczu są zbyt duże i zbyt ciemne, sięgnij po piankę usuwającą sztuczną opaleniznę. Szczególnie polecamy tę od marek Fake Bake i St. Tropez.

Piankę nakładaj na czystą, suchą skórę, odczekaj kilka minut i obficie spłucz. Plamy z samoopalacza powinny zniknąć. 

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 16.04.2021

Czytaj także:
Jak zrobić balsam brązujący w domu? Przepis + jak go używać
Samoopalacz do twarzy - 5 produktów, które dają piękną opaleniznę

Redakcja poleca

REKLAMA