Czym zmyć samoopalacz fot. Adobe Stock

Jak zmyć samoopalacz? Poznaj 6 skutecznych sposobów

Jak zmyć samoopalacz? Możesz to zrobić m.in. za pomocą gruboziarnistego peelingu, tonikiem w składzie którego jest alkohol, albo specjalną rękawicą złuszczającą naskórek.
Małgorzata Machnicka / 16.04.2021 09:26
Czym zmyć samoopalacz fot. Adobe Stock

Zmywanie samoopalacza nie należy do najprostszych zadań, ale nie jest niemożliwe. Co prawda, nie da się tego zrobić w kilka minut - aplikację niektórych usuwających sztuczną opaleniznę produktów, trzeba powtórzyć kilkukrotnie.

Smugi i plamy powstają w miejscach, gdzie preparat został nierówno rozprowadzony albo gdzie skóra jest grubsza. Najłatwiej zmyć świeże przebarwienia, które pojawiły się w kilka godzin po aplikacji. Aby uniknąć w przyszłości podobnych wpadek, zobacz jak nakładać samoopalacz krok po kroku.

Spis treści:

  1. Peeling 
  2. Woda utleniona
  3. Sok z cytryny
  4. Tonik z alkoholem
  5. Rękawice
  6. Specjalne kosmetyki

Peeling ciała

Plamy z samoopalacza pomoże usunąć gruboziarnisty peeling, świetnie sprawdzi się peeling cukrowy. Najczęściej przebarwienia pojawiają się na kolanach, piętach i łokciach - nałóż na nie peeling i masuj je przez kilka minut (efekt złuszczania możesz wzmocnić peelingującą rękawicą - kupisz ją za kilka złotych w każdej drogerii). 

Możesz wykorzystać gotowy peeling albo przygotować go samodzielnie. Wystarczy wymieszać pół szklanki brązowego cukru z dwiema łyżkami miodu i oliwą z oliwek.

Woda utleniona

Do rozjaśnienia plam z samoopalacza, wykorzystaj wodę utlenioną. Namocz nią wacik i przetrzyj przebarwione miejsca. Czynność powtórz kilkukrotnie.

Sok z cytryny

Jeśli nie masz w domu wody utlenionej, podobne działanie, chociaż nieco delikatniejsze, będzie miał sok z cytryny - powinien poradzić sobie z niewielkimi plamami od samoopalacza. 

Tonik z alkoholem

Nawet jeśli nie używasz go do twarzy, warto mieć go na sytuacje awaryjne w swojej łazience. Nasącz nim wacik i przetrzyj ciemniejsze miejsca na skórze. Uwaga! Alkohol działa wysuszająco i może podrażniać - niezbędne będzie zastosowanie balsamu nawilżającego.

Rękawice do zmywania samoopalacza

Na rynku są już dostępne specjalne rękawice przeznaczone do zmywania samoopalacza. Działają peelingująco i złuszczająco - gdy po nałożeniu samoopalacza zobaczysz zacieki i plamy, przetrzyj te miejsca rękawicą zwilżoną wodą. 

Rękawice do zmywania sztucznej opalenizny znajdziesz w ofercie takich marek jak: Glov, St. Tropez czy Vita Liberata. Kosztują około 30 złotych.

Kosmetyk usuwające samoopalacz

Jeśli żadna z powyższych metod nie okaże się skuteczna, bo plamy są zbyt duże i zbyt ciemne, sięgnij po piankę usuwającą sztuczną opaleniznę. Szczególnie polecamy tę od marek Fake Bake i St. Tropez.

Piankę nakładaj na czystą, suchą skórę, odczekaj kilka minut i obficie spłucz. Plamy z samoopalacza powinny zniknąć. 

Więcej o pielęgnacji ciała:
Przegląd najlepszych samoopalaczy do ciała
Przegląd najlepszych samoopalaczy do twarzy
Przegląd najlepszych balsamów brązujących