Najlepsze mgiełki do twarzy - 8 polecanych produktów

Macie je w swoich kosmetyczkach?
Karolina Kalinowska / 07.07.2017 05:41

Mgiełka do twarzy to znakomity, ale nadal mało popularny i niedoceniany kosmetyk. Błyskawicznie odświeża i nawilża skórę, ale także przedłuża trwałość makijażu. Niektórzy mówią, że to następca popularnej wody termalnej, a nawet toniku, ale prawdę mówiąc, to coś zupełnie coś innego.

Sprzedają się jak świeże bułeczki! 7 kosmetyków, które pokochały Polki

Czy warto używać mgiełki do twarzy?

Zanim na rynku pojawiły się mgiełki do twarzy, bardzo popularne stały się wody termalne, których zadaniem jest łagodzenie podrażnień i ochrona skóry. W założeniu miały być hipoalergiczne, ale był z nimi jeden dość duży problem... mogły powodować wysuszanie skóry.

To właśnie sprawiło, że producenci kosmetyków zaczęli szukać innego rozwiązanie, chcieli stworzyć kosmetyk idealny. W ten sposób powstały mgiełki, które błyskawicznie nawilżają i odświeżają skórę. Są wzbogacone w szereg substancji nawilżających i olejki eteryczne, które dodatkowo pielęgnują skórę.

Dlatego są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach, wybierają się w długą podróż lub po prostu chcą zadbać o swoją skórę.

Nasz hit! Wybrałyśmy 7 najlepszych odżywek do paznokci

Jak używać mgiełki do twarzy?

Najlepiej używać ich rano i wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy. Należy je rozpylać w odległości 20-30 centymetrów. Możecie zaczekać, aż kosmetyk wyschnie lub delikatnie go wklepać, a następnie nałożyć ulubione serum do twarzy. Mgiełki do twarzy możecie używać także w ciągu dnia, gdy chcecie odświeżyć makijaż lub macie uczucie dyskomfortu i ściągnięcia skóry.

Dobra mgiełka do twarzy powinna zawierać:

  • aloes (łagodzi podrażnienia),
  • białą wierzbę (działa przeciwzapalnie),
  • ekstrakt z drożdży lub soi,
  • składniki nawilżające - witaminę B5, kwas hialuronowy, glicerynę i olejki kwiatowe.

Wybrałyśmy 9 najlepszych naturalnych palet cieni do powiek. Też je lubicie?