Refleksy na ciemnych włosach fot. Adobe Stock

Refleksy na ciemnych włosach - jak je zrobić w domu?

Refleksy na ciemnych włosach dodają włosom objętości i wyglądają niezwykle naturalnie, bo przypominają wakacyjną fryzurę rozjaśnioną słońcem.
Małgorzata Machnicka / 18.12.2019 08:49
Refleksy na ciemnych włosach fot. Adobe Stock

Refleksy na ciemnych włosach dodają objętości i trójwymiarowości, co sprawia, że włosów wydaje się być optycznie więcej. Poza tym jaśniejsze pasemka przy twarzy sprawiają, że cera zyskuje zdrowy blask i rozświetlenie, a my wyglądamy na bardziej wypoczęte, jakbyśmy dopiero wróciły z wakacji..

Kiedyś refleksy znane były pod nazwą balejażu, ale efekt był nieco bardziej nachalny - pasemka były sporo szersze i jaśniejsze niż naturalny kolor włosów. Dzisiaj, refleksy na włosach wyglądają niezwykle naturalnie, bo przypominają wakacyjną fryzurę rozjaśnioną słońcem. Polecamy łączyć je z metodą flamboyage.

Jak zrobić refleksy na włosach w domu?

Najważniejszy jest wybór odpowiedniej farby. Powinna być o 3-4 tony jaśniejsza od naturalnego koloru włosów. Na brązowych włosach najlepiej wyglądają refleksy w kolorze kasztanowym, kawy z mlekiem i karmelowym.

Do zrobienia refleksów będzie ci potrzebna:

  • farba do włosów,
  • folia aluminiowa,
  • grzebyk ze szpikulcem,
  • miseczka do rozmieszania farby,
  • pędzelek.

Jak zrobić refleksy na ciemnych włosach
fot. Adobe Stock

Przed rozpoczęciem koloryzacji potnij folię aluminiową na paski. Przed farbowaniem nie myj włosów - najlepiej zrobić to dzień wcześniej, nie nakładając już żadnej odżywki.

  1. Rozczesz włosy i podziel na 4 strefy zaczynając od spodu. Każdą zwiąż osobno na czubku głowy.
  2. Z pierwszej warstwy wydziel grzebykiem pojedyncze pasma włosów (powinny być możliwie jak najcieńsze), połóż je na folię, posmaruj dokładnie farbą i zawiń.
  3. Zrób tak ze wszystkimi warstwami.
  4. Po wskazanym na opakowaniu czasie umyj włosy - przy spłukiwaniu wmasuj jeszcze całą farbę we wszystkie kosmyki.
  5. Wysusz włosy.

Gotowe!

Nasza rada: staraj się nakładać farbę ciut nierówno. Pomiń niektóre z pasemek, a na wybrane nałóż nieco więcej farby. Efekt będzie jeszcze bardziej naturalny. Pamiętaj, że tworzący się kolor refleksów należy kontrolować, aby osiągnąć pożądany stopień jego rozjaśnienia.

Inne sposoby na refleksy

Na rynku są już dostępne produkty przeznaczone do samodzielnego wykonywania refleksów na włosach. Zazwyczaj wyposażone są w specjalny grzebyk montowany do buteleczki z farbą, dzięki któremu można od razu nakładać mieszankę na poszczególne pasma. 

Jeśli nie chcesz traktować włosów trwałą farbą, możesz sięgnąć po rozjaśniające kremy i spraje, które pozwalają uzyskać plażowy look. Świetnie nadają się również do uzyskania efektu ombre hair. Niestety, nie nadają się dla bardzo ciemnych włosów.

Refleksy na ciemnych włosach efekty
fot. Adobe Stock

Refleksy na ciemnych włosach - cena

Jeśli chcesz poddać się koloryzacji u doświadczonego fryzjera, cena zabiegu wahać się może od 200 do 400 złotych. Refleksy zrobione w domu kosztować cię będą nie więcej niż cena farby i kilka potrzebnych gadżetów. Powinnaś zmieścić się w budżecie około 50 złotych.

Więcej o koloryzacji włosów:
Jak wykonać modne sombre na włosach?
Komu pasuje rudy blond?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)