Czy wiesz jak dbać o kręcone włosy?

Czy wiesz jak dbać o kręcone włosy?

Masz trudności z codzienną pielęgnacją i układaniem niesfornych fal i loków? Poznaj nasze porady i dowiedz się, jak na co dzień pielęgnować i stylizować kręcone włosy.
/ 28.09.2016 15:29
Czy wiesz jak dbać o kręcone włosy?

Kręcone włosy ma 1/4 Polek. Naukowcy wyjaśniają, że za cechę tę odpowiada gen zwany trichohyalin. W ostatnich latach na rynku pojawiło się bardzo wiele produktów stworzonych z myślą o włosach kręconych. W niektórych przypadkach użycie już jednego z nich wystarczy do uzyskania pięknie wyglądających, gładkich loków. W przypadku reszty kobiet osiągnięcie efektownych skrętów będzie wymagało wprowadzenia całego programu pielęgnacji włosów.

Nawilżenie

Włosy kręcone są z natury suche – w przypadku blondynek wręcz ekstremalnie suche – dlatego należy dbać o ich stałe nawilżanie. Odpowiednia będzie seria kosmetyków przeznaczona dla włosów suchych i zniszczonych lub zaprojektowane specjalnie z myślą o posiadaczkach loków - seria dla włosów kręconych.

Odżywka

Warto pamiętać także regularnym stosowaniu wygładzającej odżywki. Najlepsze są te przeznaczone do spłukiwania – nie obciążają one włosów i nie przyspieszają ich przetłuszczania. Spłukiwanie odżywki strumieniem chłodnej wody spowoduje zamknięcie się łusek włosa, dzięki czemu nasza fryzura będzie jeszcze bardziej gładka i błyszcząca. Kilka razy w miesiącu warto także poświęcić trochę czasu na nałożenie specjalnej maski – kompresu.

Czytaj też: Zadbaj o paznokcie

Ochrona

Następnym krokiem jest zastosowanie serum wygładzającego lub preparatu przeciw elektryzowaniu się włosów.

Dobrym rozwiązaniem będzie wmasowanie we włosy kilku kropel naturalnego jedwabiu w płynie. Nie tylko ochroni on nasze włosy przed działaniem promieniowania UV i wysoką temperaturą, ale także nawilży włosy i nada im wspaniały połysk.

Suszenie

Kolejna kwestia: wycieranie i suszenie włosów. Pocieranie włosów jest bardzo złym nawykiem – powoduje unoszenie się łusek włosa i osłabianie ich struktury. Nadmiar wilgoci należy odcisnąć za pomocą ręcznika. Włosy kręcone najlepiej schną na wolnym powietrzu (jednak nie na słońcu). Jeśli istnieje konieczność wykorzystania suszarki lub chcemy, by nasze włosy zwiększyły swoją objętość, użyjmy suszarki z dyfuzorem.

Polecamy: Co zrobić, gdy nadchodzi... bad hair day

Stylizacja

Aby dodatkowo wzmocnić trwałość loków i podkreślić ich skręt można zastosować produkty przeznaczone do stylizacji włosów kręconych: żele, pianki, spreje.

Wybierając taki preparat warto zwrócić uwagę na jego skład. Najlepsze są te nie zawierające alkoholu, który powoduje wysuszanie włosów.