POLECAMY

Co zrobić, gdy nadchodzi... bad hair day

Bad hair day – Amerykanki nazywają tak dzień, w którym włosy na głowie bez względu na zastosowane zabiegi i ilość poświęconego im czasu, wyglądają fatalnie. Czy wiesz, jak uratować fryzurę? Poniżej kilka porad.
Co zrobić, gdy nadchodzi... bad hair day

Zły dzień dla włosów

Może to być niezniszczalny, nietwarzowy przedziałek w miejscu, w którym nie powinno go być, chmurka napuszonych włosów, wywijająca się grzywka czy uparte kosmyki uciekające z końskiego ogona… W takim dniu nie pomaga mycie, suszenie, modelowanie, nakręcanie na wałki…

Jak poradzić sobie z kryzysem?

Oto kilka porad, które mogą uratować nas przed fatalnym wyglądem, a przede wszystkim przed złym samopoczuciem:

  •  Suchy szampon

Gdy budzisz się rano z przetłuszczonymi włosami, a do wyjścia pozostało bardzo mało czasu, z pomocą może przyjść suchy szampon. Jest to produkt w aerozolu i składzie na bazie talku. Przed użyciem należy wstrząsnąć pojemnik, a następnie spryskać włosy preparatem z odległości około 30 cm. Kolejnym krokiem jest wmasowanie go we włosy za pomocą opuszków palców. Na koniec wystarczy starannie wyszczotkować fryzurę, aby usunąć resztki produktu - i gotowe. Włosy nie tylko odzyskują świeżość i blask, ale także dzięki obecności olejków aromatycznych mają przyjemny zapach. Suchy szampon to idealne rozwiązanie na kłopoty z włosami. Sprawdza się zarówno w domu, jak i w podróży.

Polecamy: Co to jest menopauza?

  •  Prostownica

Proste, gładkie włosy to najmniej skomplikowana i zarazem najefektowniejsza fryzura. Jest ozdobą samą w sobie oraz stanowi doskonałą bazę do tworzenia innych uczesań. Podczas termicznego prostowania włosów zadbaj, aby były one przed zabiegiem suche. Warto zastosować specjalne kosmetyki zabezpieczające przed wysoką temperaturą – bez nich włosy szybko staną się suche, cienkie i matowe.

  •  Opaski, czapki, kapelusze

Efektownym sposobem na zamaskowanie nieatrakcyjnej fryzury są kolorowe opaski lub nakrycia głowy. W zależności od okazji i pory roku możemy wybrać szeroką, kolorową opaskę, wzorzystą apaszkę, mały melonik, kapelusz z dużym rondem, dziergany berecik, czapkę bejsbolówkę czy zawadiacki kaszkiet. W tym przypadku liczy się przede wszystkim pomysł!

Polecamy: Czy jestem w ciąży?

  •  Upięcia, koki, dobierane warkocze

Nosząc codziennie tę samą fryzurę jesteś o krok od bad hair day. Naucz się efektownie upinać i zaplatać pasma. Ta umiejętność sprawi, że będziesz wyglądać interesująco nie tylko na wykwintnych przyjęciach, ale także na co dzień. W tym sezonie moda szczególnie uprzywilejowała dobierane warkocze, kłosy oraz wysoko uniesione fryzury.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
kiedy mam problem z ulozeniem wlosów... myje je jeszcze raz i zaczynam wszystko od poczatku:) zazwyczaj pomaga:)
/8 lat temu
moje włosy codziennie mają bad hair day. na głowie zawsze mam totalny nieład. jedne kosmyki włosów się kręcą, inne są proste jak drut. to co chce zakrecic sie prostuje, to co chcer rozprostowac - kreci sie. i tak w kółko - zwariować można :) wy też tak macie?