Jak się kłócić? Poznaj zasady kłotni, a Twoje życie stanie się prostsze!

Co zrobić, gdy nadchodzi... bad hair day

Bad hair day – Amerykanki nazywają tak dzień, w którym włosy na głowie bez względu na zastosowane zabiegi i ilość poświęconego im czasu, wyglądają fatalnie. Czy wiesz, jak uratować fryzurę? Poniżej kilka porad.
/ 28.09.2016 15:23
Jak się kłócić? Poznaj zasady kłotni, a Twoje życie stanie się prostsze!

Zły dzień dla włosów

Może to być niezniszczalny, nietwarzowy przedziałek w miejscu, w którym nie powinno go być, chmurka napuszonych włosów, wywijająca się grzywka czy uparte kosmyki uciekające z końskiego ogona… W takim dniu nie pomaga mycie, suszenie, modelowanie, nakręcanie na wałki…

Jak poradzić sobie z kryzysem?

Oto kilka porad, które mogą uratować nas przed fatalnym wyglądem, a przede wszystkim przed złym samopoczuciem:

  •  Suchy szampon

Gdy budzisz się rano z przetłuszczonymi włosami, a do wyjścia pozostało bardzo mało czasu, z pomocą może przyjść suchy szampon. Jest to produkt w aerozolu i składzie na bazie talku. Przed użyciem należy wstrząsnąć pojemnik, a następnie spryskać włosy preparatem z odległości około 30 cm. Kolejnym krokiem jest wmasowanie go we włosy za pomocą opuszków palców. Na koniec wystarczy starannie wyszczotkować fryzurę, aby usunąć resztki produktu - i gotowe. Włosy nie tylko odzyskują świeżość i blask, ale także dzięki obecności olejków aromatycznych mają przyjemny zapach. Suchy szampon to idealne rozwiązanie na kłopoty z włosami. Sprawdza się zarówno w domu, jak i w podróży.

Polecamy: Co to jest menopauza?

  •  Prostownica

Proste, gładkie włosy to najmniej skomplikowana i zarazem najefektowniejsza fryzura. Jest ozdobą samą w sobie oraz stanowi doskonałą bazę do tworzenia innych uczesań. Podczas termicznego prostowania włosów zadbaj, aby były one przed zabiegiem suche. Warto zastosować specjalne kosmetyki zabezpieczające przed wysoką temperaturą – bez nich włosy szybko staną się suche, cienkie i matowe.

  •  Opaski, czapki, kapelusze

Efektownym sposobem na zamaskowanie nieatrakcyjnej fryzury są kolorowe opaski lub nakrycia głowy. W zależności od okazji i pory roku możemy wybrać szeroką, kolorową opaskę, wzorzystą apaszkę, mały melonik, kapelusz z dużym rondem, dziergany berecik, czapkę bejsbolówkę czy zawadiacki kaszkiet. W tym przypadku liczy się przede wszystkim pomysł!

Polecamy: Czy jestem w ciąży?

  •  Upięcia, koki, dobierane warkocze

Nosząc codziennie tę samą fryzurę jesteś o krok od bad hair day. Naucz się efektownie upinać i zaplatać pasma. Ta umiejętność sprawi, że będziesz wyglądać interesująco nie tylko na wykwintnych przyjęciach, ale także na co dzień. W tym sezonie moda szczególnie uprzywilejowała dobierane warkocze, kłosy oraz wysoko uniesione fryzury.