3 sposoby jak usunąć plamę z korektora

Chwila nieuwagi i kropla korektora ląduje na spodniach czy bluzce. Plamę niełatwo jest usunąć, ale warto spróbować. Podajemy trzy sposoby, dzięki którym uda ci się sprać korektor i uratować ulubione ubranie.
Małgorzata Świgoń / 7 miesięcy temu
3 sposoby jak usunąć plamę z korektora fot. Adobe Stock

1. Zastosuj środek profesjonalny B123 Solvall Spotter Prochem. Jest to mieszanka niechlorowych rozpuszczalników przeznaczonych m.in. do takich plam, jak smoła, guma, farby. Odplamiacz jest drogi (1l kosztuje ponad 100 zł). Można jednak kupić go na spółkę z kilkoma osobami.

2. Korektor to rodzaj farby, więc można spróbować go usunąć preparatami podobnymi do tych, których używamy do usunięcia farby: rozpuszczalnika, acetonu, terpentyny, itp. W przypadku acetonu trzeba to robić bardzo ostrożnie, aby nie odbarwić materiału. Dawnym domowym sposobem zmiękczania plam z farb jest szare mydło. Warstwę mydła należy pozostawić na plamie przez 2 dni, a następnie zeskrobać.

3. Jeśli korektor utworzył na tkaninie skorupę, spróbuj ostrożnie ją zeskrobać ostrym nożem, a pozostałą plamę przemyć benzyną (czasem kilkakrotnie). Można też sporządzić pastę z magnezji (do kupienia w internecie) i rozpuszczalnika. Pastę należy nałożyć na plamę i poczekać aż wyschnie. Potem czyścić szczotką. Zabieg można powtórzyć.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)