POLECAMY

Porada dnia: 5 sposobów na to, jak pozbyć się myszy z domu

Myszy w domu skutecznie mogą uprzykrzyć życie domowników. Przenoszą też różne choroby. Jak się ich pozbyć?
Porada dnia: 5 sposobów na to, jak pozbyć się myszy z domu fot. Fotolia

Aby pozbyć się myszy, możesz zastosować kilka sposobów. Większość z nich jest znana od dziesiątek lat - zaproś do domu kota lub porozstawiaj po mieszkaniu pułapki. Niektórzy stosują również trutki, ale ta metoda ma wielu przeciwników. Myszy to jednak bardzo niemile widziani, uciążliwi i trudni do wyproszenia goście. Przenoszą choroby i niszczą różne przedmioty, a dodatkowo często zabierają się za konsumpcję naszych zapasów żywnościowych. Mamy złą wiadomość: myszy doskonale adaptują się do różnych warunków, niestraszne im ani chłody, ani upał. Świetnie sobie radzą również z brakiem pożywienia, ponieważ jedzą dosłownie... wszystko. Posilą się produktami pochodzenia zwierzęcego, roślinnego, a także starymi gazetami. Jak pozbyć się myszy z domu?

Jak pozbyć się moli?

Jak pozbyć się myszy z domu?

  1. Wpuść do domu kota. To nie żart. Znam osoby, które nawet "pożyczały" kota od znajomych, tylko po to by rozpocząć walkę z inwazją gryzoni. Dla szybszego efektu, można nawet wpuścić do domu kilka kociaków. Tę metodę stosowano już wiele wieków temu!
  2. Porozstawiaj pułapki. To stary i skuteczny sposób na pozbycie się myszy z domu. Co umieścić w pułapkach? Wielu twierdzi, że miłość gryzoni do sera jest tylko mitem. Dobrą opcją jest wyłożenie kawałka chleba lub wędzonki - ma ona intensywny zapach, dzięki czemu zwierzątka nie czują woni człowieka, która mogłaby je odstraszać. Pamiętaj - jeśli chcesz działać humanitarnie i nie zabijać myszy, to jak najbardziej możliwe. Istnieją pułapki, które zwabiają zwierzątka, a potem zamykają się, przez co gryzoń jest uwięziony wewnątrz. Wtedy możesz go wraz z pułapką wywieźć z dala od posesji.
  3. Zastosuj elektryczny odstraszacz. Kolejna metoda, która nie zabija, ale odstrasza myszy. Emitują one dźwięki, które są niesłyszalne dla człowieka, ale na gryzonie działają odstraszająco.
  4. Zakup trutkę na myszy. To rozwiązanie ma swoich zwolenników, chociaż my go nie zalecamy. Po pierwsze: trutka jest szkodliwa również dla ludzi, dlatego pod żadnym pozorem nie powinna być używana w domach, w których przebywają dzieci i zwierzęta. Po drugie: trucizna może spowodować, że myszka zdechnie w trudno dostępnym miejscu, o czym poinformuje nas dopiero BARDZO nieprzyjemny zapach.
  5. Odstraszaj w naturalny sposób. Myszy nienawidzą wielu aromatów: rumianku, spleśniałej cytryny, oleandru lub dziewanny. Możesz poumieszczać duże ilości tych produktów przy gniazdach myszy. Metoda najbardziej humanitarna, ale niestety - najmniej skuteczna. Działa bardziej w ramach prewencji lub na początku inwazji, gdy w twoim domu znajduje się raptem 1-2 myszy. W przypadku większej ilości, raczej nie jest w stanie już uratować sytuacji.

Jak zapobiec inwazji myszy w domu?

Jak mówi znane powiedzenie: "Lepiej zapobiegać, niż leczyć". Dlatego liczy się prewencja i niedopuszczenie, aby myszy w ogóle wprowadziły się do domu.

Co roku, zanim rozpoczną się pierwsze chłody, sprawdź dokładnie wszystkie drogi, którymi myszy mogłyby wprowadzić się do domu. Listwy przy podłodze, okolice rur - to wszystko wyjątkowo ryzykowne miejsca. Trzeba je dokładnie zalepić gipsem.

Zobacz więcej porad domowych

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/5 miesięcy temu
Na wstępie powiem, że kot nie jest dobrym sposobem. Mój nawet nie reaguje gdy mysz przebiega obok. Dlatego nie liczę już na jego kreatywność tylko kupiłam specjalne lepy na gryzonie sakarat. W ten sposób pozbyłam się mysz z domu.
/7 miesięcy temu
Do ddd usługi możesz napisać maila: info(at)dddserwis.pl
/9 miesięcy temu
Można spać w dzień a w nocy przebrać się za kota i polować samemu... Haha ....... Najpierw trzeba mieć porządek w domu myszy przychodzą do brudu i resztek jedzenia. .......
POKAŻ KOMENTARZE (2)