Basen dmuchany na balkon - przegląd 5 top modeli dla dzieci i dorosłych

basen dmuchany fot. Adobe Stock
Szukasz ochłody w upalne dni? A może twoje pociechy lubią wodną zabawę, a ty chcesz zapewnić im trochę atrakcji? Nawet jeśli nie posiadasz ogródka, nic straconego! Dobrym miejscem na ulokowanie basenu będzie balkon.
Weronika Kwaśniak / 24.06.2021 12:44
basen dmuchany fot. Adobe Stock

Wielkość basenu na balkonie będzie przede wszystkim uzależniona od powierzchni, jaką dysponujesz. Znaleźliśmy kilka ciekawych modeli, na które warto zwrócić szczególną uwagę. W naszym przeglądzie uwzględniłyśmy egzemplarz już za niecałe 50 złotych.

Spis treści:

Jeśli dysponujesz większą przestrzenią na balkonie, warto zwrócić uwagę na baseny dmuchane z siedzeniami lub ze zjeżdżalnią. Niektóre z nich to prawdziwe wodne place zabaw!

5 modeli basenów dmuchanych

 1. Basen dmuchany prostokątny
 2. Basen dmuchany dla dzieci
 3. Kolorowy basen dmuchany
 4. Basen dmuchany ze zjeżdżalnią
 5. Basen dmuchany

Nawet gdy nie dysponujesz dużym budżetem, niewielki basen dmuchany bez dodatków kupisz już za naprawdę małe pieniądze. Sprawdź, jakie modele spodobały nam się najbardziej!

Basen dmuchany prostokątny Intex - cena ok. 69 zł

Basen dmuchany prostokątny Intex

Atutem tego basenu dmuchanego jest nie tylko jego niezwykle atrakcyjna cena, ale również wytrzymałość. Bez obaw można go ulokować na balkonie.

 • Wymiary: 166x100x28 cm,
 • waga: 1,7 kg,
 • pojemność: 102 l,
 • wysokość poziomu wody: 18 cm.

Basen dmuchany dla dzieci Intex - cena ok. 84 zł

 

basen dmuchany w kształcie wieloryba

Model w kształcie wieloryba na pewno spodoba się najmłodszym. Ten basen dmuchany dla dzieci posiada dodatkową funkcję – fontannę, która może stać się dodatkową atrakcją podczas kąpieli.

 • Wymiary: 201x196x91 cm,
 • pojemność: 200 l,
 • wysokość poziomu wody: 18 cm.

Basen dmuchany tęczowy Intex - cena ok. 45 zł

basen balkonowy kolorowy

Kolorowy basen z pewnością spodoba się dzieciom. Jest wykonany z wytrzymałego winylu - odpornego na przetarcia. Okrągły basenik z pewnością sprawdzi się na balkonie.

 • Wymiary: 168x46cm,
 • pojemność: 780 l.

Basen dmuchany ze zjeżdżalnią Bestway - cena ok. 169 zł

basen dmuchany ze zjeżdżalnią bestway

Ten basen sprawdzi się wyłącznie na dużym balkonie lub tarasie. Za niewielkie pieniądze możesz zafundować swoim dzieciom mini park wodny! W zestawie oprócz zjeżdżalni znajdują się też dmuchane zabawki, które można wykorzystać dodatkowo podczas rozwijających gier zręcznościowych.

 • Wymiary: 239x209x86 cm,
 • pojemność: 307 l,
 • waga: 4,7 kg.

Basen dmuchany Bestway - cena 129,99 zł

basen pompowany decathlon

Kolejna propozycja to basen dla dzieci, który ciszy się dużym uznaniem w Internecie. Można go kupić w Decathlonie, również online. Dodatkowym plusem jest jego cena, a także darmowa dostawa!

 • Wymiary: 211x132x46 cm,
 • pojemność: 450 l.

Jak dbać o basen dmuchany?

Woda o zamkniętym obiegu to idealne miejsce do namnażania się różnego rodzaju bakterii i innych nieproszonych gości.

O ile w przypadku niewielkiego basenu dmuchanego nie jest to dużym problemem, ponieważ wymiana wody może odbyć się szybko i sprawnie, o tyle staje się to wyzwaniem jeśli chodzi o model w większym rozmiarze.

Przede wszystkim, jeśli to możliwe, basen należy na noc przykrywać. Dzięki temu unikniemy przedostawania się do niego przynajmniej niektórych zanieczyszczeń.

Sporym problemem są uszkodzenia pompowanego basenu. Większość modeli zawiera w zestawie łatki naprawcze, można je również dokupić osobno.

Zobacz także:
Basen stelażowy: rozwiązanie nawet do małego ogrodu
Basen rozporowy: wady i zalety