ozdoby papierowe.jpg fot. Adobe Stock

Ozdoby wielkanocne z papieru - zrób to sama! 3 pomysły na piękne dekoracje

Ozdoby wielkanocne to jeden z najważniejszych elementów przygotowań do tych radosnych świąt. Nadal bardzo popularne są papierowe ozdoby. Są łatwe do wykonania (to doskonała zabawa dla dzieci), zawsze się udają, łatwo je przechować i cudownie wyglądają!
Wioletta Górecka / 09.04.2019 09:06
ozdoby papierowe.jpg fot. Adobe Stock

Trudno wyobrazić sobie Wielkanoc bez kolorowych, radosnych ozdób. Dekoracje wielkanocne można przygotować samodzielnie lub kupić już gotowe - wszystko zależy od ciebie! Nadal bardzo popularną metodą tworzenia ozdób świątecznych jest wykorzystanie papieru.

Takie dekoracje są proste i bardzo tanie do wykonania, w dodatku prezentują się lekko i uroczo.

Ozdoby wielkanocne z papieru - 3 pomysły

Żeby stworzyć piękne dekoracje, wystarczą tylko:

  • kartki kolorowego papieru (albo farbki do pomalowania białej kartki)
  • nożyczki
  • klej
  • sznurek
  • i inne akcesoria oraz ozdoby, które tylko przyjdą ci do głowy!

1. Wycinanka

Najłatwiejszą metodą jest wycięcie pożądanego kształtu - jajka, zajączka, baranka, kwiatka. Dorysuj oczka i inne elementy i przyczep do firanki za pomocą szpilki lub małej klamerki, bądź  przeciągnij sznureczek i zawieś na przykład na kwiatku.

Oczka, skrzydełka, listki, nóżki i inne elementy także możesz wyciąć z kawałka kolorowego papieru w odpowiednim kolorze. Prosto, tanio, w kilka chwil, a dzieci będą zachwycone - zarówno pomysłem jak i prostotą wykonania!

Ozdoby wielkanocne, które zrobisz w kilka chwil - garść pomysłów!

2. Baranek z rolki po papierze toaletowym

To równie prosta, co urocza praca. Wystarczy rolka po papierze toaletowym (lub ręcznikach papierowych), patyczki kosmetyczne, czarny pisak i klej.

Z patyczków utnij tylko końcówki z watą - będą sierścią baranka. Patyczki możesz zastąpić watą higieniczną w kulkach. Rolkę oklej dookoła główkami patyczków lub watą, a z przodu przyklej wycięty na kształt pyszczka kawałek papieru. Dorysuj oczka i nosek - gotowe!

Takiemu barankowi możesz dokleić także nóżki - wystarczą pomalowane zapałki lub kawałki plasteliny przyczepione w odpowiednich miejscach.

3. Pisanki

Z użyciem papieru stworzysz także urocze pisanki! Wystarczy zafarbować wydmuszki (używając naturalnych barwników lub gotowych), a gdy wyschną - dokleić nóżki, dziobki, skrzydełka i oczka wycięte właśnie z papieru.

W ten sposób stworzysz urocze kurczaczki, baranki, zajączki i co tylko przyjdzie ci do głowy! Zasada jest jedna: im bardziej kolorowo i radośnie, tym lepiej. W końcu to święta pełne radującego się serca!

Więcej o Wielkanocnych ozdobach i symbolach:
Zajączek wielkanocny - czy wiesz o nim wszystko? Sprawdź!
Jaką symbolikę niesie za sobą baranek wielkanocny?
Stroik wielkanocny, który zrobisz za pomocą kilku elementów!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)