AdobeStock_193948938.jpeg fot. Adobe Stock

Ozdoby wielkanocne na szydełku - to prawdziwy hit, nie tylko w domu babci!

Wielkanocne dekoracje chętnie przygotowujemy już nawet na kilka tygodni przed świętami. Nic dziwnego - wprowadzają wiele radości i słońca do każdego domu. Szukasz wielkanocnych inspiracji na ozdoby? Pomyśl o... ozdobach wielkanocnych na szydełku!
Wioletta Górecka / 12.04.2019 14:14
AdobeStock_193948938.jpeg fot. Adobe Stock

Pomysłowość w tworzeniu wielkanocnych ozdób nie ma granic! Każdy pomysł, który tylko będzie ci się podobał, będzie dobry - w tej kwestii nie ma żadnych regulacji. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie ozdoby wielkanocne przygotować w tym roku, mamy dla ciebie małą podpowiedź: ozdoby wielkanocne na szydełku!

Wielkanocne ozdoby hand made - twój must have!

Wśród dekoracji wielkanocnych nie powinno zabraknąć tych własnoręcznie robionych. Kojarzą się z dzieciństwem, przywołując na myśl miłe wspomnienia z beztroskich lat. Na pewno pokochają je także twoje dzieci!

Własnoręcznie robione dekoracje świąteczne to także ukłon w stronę środowiska - szczególnie, jeśli zrobisz je z materiałów pozyskanych z recyklingu. Wspólne tworzenie ozdób to również doskonała okazja na chwilę wytchnienia i rodzinną zabawę. Możesz wykonać ozdoby z filcu, papieru, makaronu...co tylko przyjdzie ci do głowy.

Wyroby własnoręcznie robione możesz także oczywiście kupić, wspierając twórców, jednak jeśli masz odrobinę zdolności manualnych - zrób sobie przerwę w obowiązkach domowych i ruszaj do zabawy! Bardzo popularne są ozdoby wykonywane na szydełku. Kojarzące się z babcią robótki przeżywają obecnie prawdziwe odrodzenie.

Ozdoby wielkanocne z papieru - zrób to sama! 

Ozdoby wielkanocne na szydełku

Dekoracje wielkanocne stają się z każdym rokiem coraz bardziej oryginalne, a nawet przewrotne. Nie bój się eksperymentów i jeśli lubisz szydełkowanie, wydziergaj na drutach piękne dekoracje wielkanocne.

Gwarantujemy, że wszyscy goście będą cię pytali, skąd masz takie cuda! Co możesz wydziergać? 

  • ubranka na jajka
  • zwierzątka
  • kwiaty
  • serwetki i podstawki pod naczynia i szklanki

Sprawdź więcej pomysłów na oryginalne ozdoby wielkanocne, które zrobisz sama!

Co jeszcze możesz wydziergać?

1. Pisanki szydełkowe

To prawdziwy majstersztyk. Metoda przeznaczona dla osób lubiących ręczne robótki. Polega ona na wyszywaniu szydełkowych koszulek na pisanki. Mogą być wykonane z cienkiej włóczki lub kolorowych kordonków. Prezentują się niesamowicie, szczególnie, że można je dodatkowo ozdobić wstążkami i cekinami. Wzory do wszywania możemy znaleźć w internecie.

2. Koszyczek na święconkę

Gwarantujemy, że takiego oryginalnego i pięknego koszyczka, nie będzie miał nikt! Jeśli jeszcze do środka włożysz (oprócz pokarmów do poświęcenia) dekoracje również ręcznie robione - to będzie murowany hit tej Wielkanocy!

Zobacz instrukcję, jak zrobić szydełkowe pisanki 3D!

Zobacz więcej o ozdobach wielkanocnych:
Oryginalne pomysły na zdobienie jajek - znasz je wszystkie?
Stroiki wielkanocne, które zrobisz sama w kilka chwil!
Jak samodzielnie zrobić palmę wielkanocną? To proste!