Jak urządzić kącik do nauki dla dziecka?

Nie wiesz, jak zorganizować taką przestrzeń? Podpowiadamy!
/ 27.01.2014 16:38

Nauka może być wygodna i przyjemna. Sprawdź jednak, jak zorganizować przestrzeń w pokoju dziecięcym, by służyła w poszerzaniu wiedzy twojej pociechy!

Urządzanie pokoju dziecięcego - jak urządzić kącik do nauki

 

Wygodne biurko to podstawa

To bez wątpienia punkt wyjścia - biurko powinno być trwałe, wygodne w użytkowaniu i atrakcyjne wizualnie. Najlepiej jeśli mebel będzie wyposażony w szuflady na akcesoria szkolne oraz przestrzeń do przechowywania plecaka.

 

Zadbaj o miejsce na książki

Godnym uwagi rozwiązaniem jest też specjalna nadstawka z szeroką półką na książki. Tylna część nadstawki może stanowić tablicę korkową, do której dziecko może przyczepiać plan lekcji, zdjęcia klasowe, telefony do kolegów itp.

 

Nie zapomnij o krześle

Jego kształt i wysokość powinna być dopasowana do rozmiaru biurka. Poszczególne modele krzeseł różnią się między sobą przede wszystkim wyglądem oparcia. Najlepiej jeśli smyk je "przymierzy" i wybierze te, które najbardziej będzie mu odpowiadać.

 

Miejsce na bibeloty

Poza meblami kup do pokoju dziecka kilka sztuk koszy i pudełek ułatwiających utrzymanie porządku w akcesoriach szkolnych. Im bardziej uporządkowana przestrzeń, tym wieksze prawdopodobieństwo, że smyk będzie szybciej i efektywniej się uczyć!

Napisane na podstawie informacji prasowej myroom.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11.02.2014 23:51
mała się ucieszy, bo właśnie jest na wyjeździe a my po cichu robimy remont jej pokoiku. niedługo będzie szła do szkoły więc miejsce do nauki się bardzo przyda. fajne rady :) co prawda trochę nas to kosztuje, ale skok chmielewskiego ma dobre kredyty obecnie więc się nie ma co martwić :)