Kreatywne sposoby na bożonarodzeniowy wieniec

Własnoręcznie wykonany stroik bożonarodzeniowy stanowi piękną i unikalną ozdobę i jest doskonałą alternatywą dla komercyjnych ozdób. Zobaczcie, jak zrobić świąteczny stroik na 3 sposoby!

Własnoręcznie wykonany stroik bożonarodzeniowy stanowi piękną i unikalną ozdobę i jest doskonałą alternatywą dla komercyjnych ozdób. Aby urozmaicał wnętrze i budził podziw domowników oraz gości, dobrze jest wykonać go ze szczególną starannością.

Zobacz: Jak zrobić bożonarodzeniowe dekoracje?

Jak zrobić świąteczny stroik na 3 sposoby?

Fot. Depositphotos

Zobacz też: Najciekawsze wieńce na Boże Narodzenie

Z czego zrobić świąteczny stroik?

Stroiki oraz wieńce świąteczne stanowią nieodzowny element każdego stołu, drzwi oraz parapetów. Mogą one być przygotowane z gałązek żywych lub też sztucznych. Jednak jeśli chcemy uzyskać unikalną magię świątecznych dekoracji, postawmy na te pachnące, prawdziwe gałązki. Do przygotowania takich stroików używa się najczęściej gałązek jodły lub świerka, kilku świeczek, bombek, kwiatów, koralików oraz innych świątecznych dekoracji. Obecnie najczęściej można już gotowe stroiki kupić w większości sklepów, jednak radości, zabawy i satysfakcji z przygotowania ich własnoręcznie nie zastąpi nic.

Od czego zacząć robienie stroików?

Dla początkujących dobrze jest zacząć od nieskomplikowanej formy i prostego pomysłu, który nie wymaga szczególnych uzdolnień plastycznych. Przedstawiamy kilka fajnych i nieskomplikowanych przykładów pięknych stroików. Zaczynamy od najprostszych. Dla odważnych i czujących się swobodnie w samodzielnym tworzeniu, przedstawiamy nieco bardziej skomplikowaną formę. Wszystko wymaga tylko kilku przedmiotów oraz tego co znajdziemy pod ręką. Do tego odrobina dobrych chęci, wolnego czasu i oryginalny stroik gotowy.

Poznaj 3 pomysły na własnoręcznie robiony stroik bożonarodzeniowy:

 

1) Zielony stroik bożonarodzeniowy

Jak zrobić świąteczny stroik na 3 sposoby?

Fot. Fotolia

Pierwszą propozycję zacznę od urzekającego, a zarazem niezwykle prostego stoika z zielonych gałązek i ozdób. To jak w końcowym efekcie będzie wyglądał, jest uzależnione od naszej kreatywności i chęci. Przedstawiam proste wykonanie stroika, który swobodnie można przywiesić na ścianę lub postawić na stole.

Niezbędne materiały:

 • podstawka,
 • kilka gałązek jodły lub świerku, dla rozjaśnienia gałązki tui,
 • długi drucik,
 • ozdobne gałązki z czerwonymi owocami.

Wykonanie:

Na bazę do naszego stroika będziemy potrzebowali specjalną podstawkę, którą można kupić w lepszych kwiaciarniach lub sklepach florystycznych. Następnie mocujemy kolejno gałązki (np. za pomocą drucika). Mocujemy dowolne ozdoby. Wszystko dokładnie łączymy za pomocą drucika. Na koniec ściągamy naszą ozdobę z podstawki i owijamy go stabilnie drucikiem, tak by zakręcić go od dołu. Możemy dołączyć do niego koralikowe łańcuchy lub perełki. I gotowe. Proste, prawda?

 

2) Wieniec z szyszek

Jak zrobić świąteczny stroik na 3 sposoby?

Fot. Fotolia

Jeśli marzy ci się oryginalny wieniec zainspirowany naturą, polecam stroik z szyszek. Piękny wieniec, który z pewnością zrobi wrażanie na gościach. W zależności od ilości szyszek może być niepozorny, delikatny lub masywny i cięższy. W wykonaniu, jest naprawdę bardzo prosty. Efekt z pewnością będzie satysfakcjonujący.

Potrzebne materiały:

 • gładka opona lub gąbka florystyczna w kształcie pierścienia;
 • mech i suszone kwiaty i owoce
 • pistolet z klejem,
 • szyszki.

Wykonanie:

Prace zacznijmy od przygotowania sobie miejsca, aby praca szła szybko i sprawnie. Zaczynamy od naszej bazy. Może to być stara, gładka opona, pianka lub drut florystyczny. Bez względu na co się zdecydujemy, musimy to odpowiednio wyprofilować na kształt koła. Oponę sklejamy na pożądaną wielkość za pomocą rozgrzanego kleju. Aby zapewnić stabilność i efektowny wygląd, możemy naszą bazę pokryć mchem, skleić go taśmą i wtedy przystąpić do przyklejania szyszek. W końcowej fazie mocujemy suszone kwiaty i owoce. Gotowe!

 

3) Wieniec z kolorowych bombek

Jak zrobić świąteczny stroik na 3 sposoby?

Fot. Fotolia

Ostatnią propozycją jest wykonanie własnoręcznie stroika w troszkę innej, bombowej konwencji.

Nizbędne materiały:

 • pistolet z klejem,
 • metalowy, cienki wieszak,
 • kolorowe bombki różnej wielkości.

Wykonanie:

Aby wykonać taki bożonarodzeniowy wieniec zaczynamy od odgięcia wieszaka i nadania mu kształtu okręgu. To będzie nasza baza do zamocowania reszty ozdób. Do tak przygotowanej bazy pojedynczo przymocowujemy, za pomocą rozgrzanego kleju, bombki. Możemy skorzystać z dowolnych bombek, które posiadamy lub dla jednolitego efektu zastosować np. bombki tego samego koloru ale różnej wielkości. Bombki mocujemy za "zawieszkę", tak by nadać mu ładny, symetryczny kształt, otaczając nasz drut dookoła wieńca.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/2 lata temu
Ja kupuje, nie umiem takich rzeczy robić i bardzo zazdroszcze jak ktos ma talent do takich rzeczy :) Ja sobie rózne ozdóbki kupiłam w sklepie Duka, mają super kolekcje na prawdę, a wybór olbrzymi. Stroik taki na drzwi też mamie kupiłam, bo zawsze marudzi że by chciała a nigdy sama nie załatwi sobie :)
/3 lata temu
Piękne i proste stroiki można wykonać ze świerku i gwiazdy betlejemskiej. Angielskie w duchu, ale bardzo lubię ich tradycję świąteczną.
/3 lata temu
Gubię!
POKAŻ KOMENTARZE (3)