ozdoby świąteczne na zewnątrz fot. Adobe Stock

Ozdoby świąteczne do ogrodu i na drzwi wejściowe - modne ozdoby świąteczne na zewnątrz

Najpopularniejsze ozdoby świąteczne na zewnątrz to lampki, świecące figurki oraz wieńce. W ogrodzie postaw szopkę bożonarodzeniową, na drzewach zawieś zewnętrzne lampki, a przed domem postaw np. świecącego renifera.
/ 12.11.2020 10:14
ozdoby świąteczne na zewnątrz fot. Adobe Stock

Wraz z radosnym oczekiwaniem na święta, ich atmosfera udziela się coraz bardziej. Największy udział mają w tym świąteczne dekoracje do ogrodu i do domu.

Jeśli masz ogródek, nie ograniczaj się - możesz pięknie go ozdobić. Oto ozdoby świąteczne na zewnątrz.

Spis treści:

  1. Ozdoby świąteczne do ogrodu
  2. Stroiki na drzwi
  3. Dekoracje okien i parapetów

Ozdoby świąteczne do ogrodu - inspiracje

Wśród propozycji świetlnych znajdują się świetlówki i taśmy LED, węże świetlne, kurtyny, siatki, sople, girlandy i motywy świetlne.

Za pomocą kurtyny świetlnej można uzyskać urokliwe kaskady światła. Kurtyny najlepiej wyglądają na dużej połaci dachowej. Dodatkowym aspektem konstrukcji kurtyny jest to, że można je łączyć ze sobą, uzyskując w ten sposób ścianę światła.

Przy użyciu nitek świetlnych można dekorować ściany, sufity, witryny, choinki i girlandy. Doskonale nadają się do tworzenia imitacji zasłon w oknach lub altanach i kokard. 

Wąż świetlny z racji swojej grubości, służy do dekoracji dużych powierzchni. Można go rozwiesić pod dachem, albo przed wejściem do budynku.

Najbardziej popularny rodzaj lampek choinkowych nazywa się gałązkami. Za ich pomocą możemy oświetlić wejście do ogrodu, albo palisadę.

Ozdoby świąteczne do ogrodu figurki ogrodowe na zewnątrz
fot. Adobe Stock

Sople to również jeden z najbardziej popularnych motywów świetlnych. Jest bardzo efektowny i łatwy w użyciu. Jeden sznur liczy 3 metry długości i można go łączyć z kolejnymi kompletami.

Motywy świetlne to najprostszy i najszybszy sposób dekoracji świątecznej na zewnątrz. Wśród nich możemy znaleźć renifery, gwiazdy i spiralne choinki.

Ostatnio modnym sposobem dekorowania elewacji domu na święta, są projekcje laserowe. Dają one ciekawy efekt, np. w postaci migających gwiazdek. Aby wyświetlać taki obraz na ścianie, musisz zaopatrzyć się w projektor laserowy.

Lampki do stosowania na zewnątrz mają inną konstrukcję, niż te wewnętrzne. Zazwyczaj są to diody LED lub niewymienialne, izolowane żarówki.

Światełka choinkowe nie posiadają odpowiedniej izolacji i dlatego w przypadku zamoczenia śniegiem, może pojawić się spięcie. Dlatego bezwzględnie do ogrodu wybieraj lampki zewnętrzne. Ich ceny wcale nie muszą być wyższe niż tych, które wiesza się na choince w domu.

W tym roku szczególnie popularne są także ozdoby świąteczne do ogrodu, w postaci świecących metalowych drzewek. Pięknie wyglądają przy alejce prowadzącej do wejścia oraz na tarasie.

Wieńce - ozdoby świąteczne na drzwi wejściowe

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu jednorodzinnym czy w mieszkaniu, dekoracja drzwi zrobi wrażenie na gościach i sąsiadach.

Najpopularniejszym sposobem na ozdobienie drzwi na Boże Narodzenie, jest zawieszenie stroika w postaci wieńca. Pamiętaj, że wieniec świąteczny możesz też zrobić sama.

Dekoracje świąteczne na okno i parapet

Zastanawiasz się, jak zdobić okno na święta i czym przystroić parapet? Dobrą dekoracją okienną są naklejki z motywem świątecznym. Mogą być to zabawne wzory z bałwankiem lub św. Mikołajem albo śnieżynki, którymi pokryjemy większą część szyby. Naklejki przykleja się od środka, dlatego padający śnieg im nie zaszkodzi.

Zamiast naklejek, możesz także wykorzystać gotowe szablony lub wycięte z kartonu, a do ich wypełnienia użyć sztucznego śniegu.

Naklejki świąteczne na okno
fot. Adobe Stock

Nad oknem, dokoła możesz rozwiesić także zewnętrzne lampki w postaci sznura lub kurtyny ze zwisającymi girlandami. Aby lampki dobrze trzymały się elewacji, skorzystaj z mocnej taśmy izolacyjnej. Łańcuch z lampkami przytwierdzisz także do ramy okiennej – użyj haczyków samoprzylepnych odpornych na niskie temperatury.

Na parapecie warto ustawić lampion ze świeczką lub szopkę bożonarodzeniową, można także przygotować własną dekorację z papieru, lampek oraz gałązek świerkowych.

Ozdoby świąteczne - dekoracje na okno
fot. Adobe Stock

Zobacz także:Modne dekoracje wnętrz na Boże NarodzenieStroiki na świąteczny stół