POLECAMY

Dekoracje świąteczne w ogrodzie

Chociaż moda na dekorowanie domów i drzewek przywędrowała do nas wraz z amerykańską kulturą, trzeba przyznać, że pomysł przyjął się bardzo dobrze. Z roku na rok przybywa zwolenników "świetlanego szaleństwa". A oto nasze pomysły na to, jak udekorować oprószone śniegiem choinki przed domem.

Chociaż moda na dekorowanie domów i drzewek przywędrowała do nas wraz z amerykańską kulturą, trzeba przyznać, że pomysł przyjął się bardzo dobrze. Z roku na rok przybywa zwolenników  "świetlanego szaleństwa".  A oto nasze pomysły na to, jak udekorować oprószone śniegiem choinki przed domem.

Dekorację w ogrodzie należy dobrze przemyśleć, ponieważ bezmyślna instalacja może spowodować zwarcie a nawet porażenie prądem.

Lampki, którymi zamierzamy udekorować drzewka powinny być przeznaczone do zewnątrz. Używanie tych, które zostały z domowej choinki może być naprawdę ryzykowne.

Lampki do stosowania na zewnątrz mają inną konstrukcję. zazwyczaj są to diody LED lub niewymienialne, izolowane żarówki. Światełka choinkowe nie posiadają takiego zabezpieczenia i dlatego w przypadku zamoczenie śniegiem może pojawić się spięcie.

Wśród propozycji świetlnych znajdują się świetlówki LED, taśmy LED, węże świetlne, żarówki LED, kurtyny świetlne, siatki świetlne, nitki świetlne żarówkowe, gałązki świetlne, sople,
girlandy i motywy świetlne.

Przy użyciu nitek świetlnych można dekorować ściany, sufity, witryny, choinki i girlandy. Doskonale nadają się do tworzenia imitacji zasłon w oknach lub altanach i kokard. 

Wąż świetlny z racji swojej grubości służy do dekoracji dużych powierzchni. Można go rozwiesić pod dachem, albo przed wejściem do budynku.

Za pomocą kurtyny świetlnej można uzyskać urokliwe kaskady światła. Kurtyny najlepiej wyglądają na dużej połaci dachowej. Dodatkowym aspektem konstrukcji kurtyny jest to, że można je łączyć ze sobą uzyskując w ten sposób ścianę światła.

Najbardziej popularny rodzaj lampek choinkowych nazywa się gałązkami. Za ich pomocą możemy oświetlić wejście do ogrodu, albo palisadę.

Maleńkie choineczki wyglądają jak lampki zasilane energią słoneczną. Oświetlą dróżkę prowadzącą do drzwi.

Sople to również jeden z najbardziej popularnych motywów świetlnych. Jest bardzo efektowny i łatwy w użyciu. Jeden sznur liczy 3 metry długości i można go łączyć z kolejnymi kompletami.

Motywy świetlne to najprostszy i najszybszy sposób dekoracji świątecznej na zewnątrz. Wśród nich możemy znaleźć renifery, gwiazdy i spiralne choinki.

fot. flickr.com,wikipedia.com,

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/5 lat temu
http://www.swiatled.clickola.pl/ tu jest sporo info o LED
/5 lat temu
Dzięki :)
/8 lat temu
Czas przystroić ogród ;)
POKAŻ KOMENTARZE (2)