Ozdoby świąteczne do ogrodu fot. Adobe Stock

Ozdoby świąteczne do ogrodu: zewnętrzne lampki, świecące figurki, wieńce

Do sprawdzonych dekoracji świątecznych w ogrodzie należą zewnętrzne lampki, świecące figurki oraz wieńce. Podpowiadamy też jak udekorować okno na Boże Narodzenie.
/ 20.11.2019 12:14
Ozdoby świąteczne do ogrodu fot. Adobe Stock

Na skróty:

Wraz z radosnym oczekiwaniem na święta, cudowna atmosfera udziela się coraz bardziej. Największy udział mają w tym świąteczne dekoracje! 

Jeśli masz ogródek, nie ograniczaj się do zdobienia wnętrz swojego domu. Przenieś bajkowy, świąteczny czas także do ogródka!

Dekoracje świąteczne w ogrodzie - inspiracje

Wśród propozycji świetlnych znajdują się świetlówki i taśmy LED, węże świetlne, kurtyny, siatki, sople, girlandy i motywy świetlne.

Przy użyciu nitek świetlnych można dekorować ściany, sufity, witryny, choinki i girlandy. Doskonale nadają się do tworzenia imitacji zasłon w oknach lub altanach i kokard. 

Wąż świetlny z racji swojej grubości służy do dekoracji dużych powierzchni. Można go rozwiesić pod dachem, albo przed wejściem do budynku.

Za pomocą kurtyny świetlnej można uzyskać urokliwe kaskady światła. Kurtyny najlepiej wyglądają na dużej połaci dachowej. Dodatkowym aspektem konstrukcji kurtyny jest to, że można je łączyć ze sobą uzyskując w ten sposób ścianę światła.

Dekoracje świąteczne na zewnątrz: lampki świąteczne zewnętrzne
fot. Adobe Stock

Najbardziej popularny rodzaj lampek choinkowych nazywa się gałązkami. Za ich pomocą możemy oświetlić wejście do ogrodu, albo palisadę.

Sople to również jeden z najbardziej popularnych motywów świetlnych. Jest bardzo efektowny i łatwy w użyciu. Jeden sznur liczy 3 metry długości i można go łączyć z kolejnymi kompletami.

Motywy świetlne to najprostszy i najszybszy sposób dekoracji świątecznej na zewnątrz. Wśród nich możemy znaleźć renifery, gwiazdy i spiralne choinki.

Ozdoby świąteczne na zewnątrz: świecący renifer
fot. Adobe Stock

Ostatnio modnym sposobem dekorowania elewacji domu na Święta są projekcje laserowe. Dają one ciekawy efekt np. w postaci migających gwiazdek. Aby wyświetlać taki obraz na ścianie musisz zaopatrzyć się w projektor laserowy.

Ważne wskazówki:

Lampki do stosowania na zewnątrz mają inną konstrukcję niż te wewnętrzne. Zazwyczaj są to diody LED lub niewymienialne, izolowane żarówki.

Światełka choinkowe nie posiadają odpowiedniej izolacji i dlatego w przypadku zamoczenia śniegiem może pojawić się spięcie.

Wieńce - ozdoby świąteczne na drzwi wejściowe

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu jednorodzinnym czy w mieszkaniu, dekoracja drzwi zrobi wrażenie na gościach i sąsiadach.

Najpopularniejszym sposobem na ozdobienie drzwi na Święta jest zawieszenie stroika w postaci wieńca. Pamiętaj, że stroik świąteczny możesz zrobić sama!

Dekoracje świąteczne na zewnątrz: wieniec na drzwi
fot. Adobe Stock

Dekoracje świąteczne na okno i parapet

Zastanawiasz się, jak zdobić okno na Święta i czym przystroić parapet? Dobrą dekoracją okienną są naklejki z motywem świątecznym. Mogą być to zabawne wzory z bałwankiem lub św. Mikołajem albo śnieżynki, którymi pokryjemy większą część szyby. Naklejki przykleja się od środka, dlatego padający śnieg im nie zaszkodzi.

 

Zamiast naklejek możesz także wykorzystać gotowe szablony lub wycięte z kartonu, a do ich wypełnienia użyć sztucznego śniegu.

Naklejki świąteczne na okno
fot. Adobe Stock

Nad oknem, dokoła możesz rozwiesić także zewnętrzne lampki w postaci sznura lub kurtyny ze zwisającymi girlandami. Aby lampki dobrze trzymały się elewacji, skorzystaj z mocnej taśmy izolacyjnej. Łańcuch z lampkami przytwierdzisz także do ramy okiennej – użyj haczyków samoprzylepnych odpornych na niskie temperatury.

Na parapecie warto ustawić lampion ze świeczką lub szopkę bożonarodzeniową, można także przygotować własną dekorację z papieru, lampek oraz gałązek świerkowych.

Ozdoby świąteczne - dekoracje na okno
fot. Adobe Stock

Zobacz także:Modne dekoracje wnętrz na Boże NarodzenieStroiki na świąteczny stół

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/27.05.2013 15:27
http://www.swiatled.clickola.pl/ tu jest sporo info o LED
/12.06.2013 14:57
Dzięki :)
/16.12.2010 20:15
Czas przystroić ogród ;)
POKAŻ KOMENTARZE (2)