Jakie andrzejkowe dekoracje możesz szybko przygotować w domu? Sprawdź te ciekawe propozycje i odmień mieszkanie na imprezę

andrzejki dekoracje fot. Adobe Stock, samiramay
Andrzejkowe dekoracje to przede wszystkim połączenie złotych i czarnych elementów. Świetnie sprawdzi się także głęboki granat oraz czerwień. Podczas andrzejkowej imprezy zadbaj o świeczki oraz stare klucze do przelewania wosku, a także o domowej roboty karty tarota. Świetnym pomysłem są także buduarowe elementy.
/ 03.11.2023 18:01
andrzejki dekoracje fot. Adobe Stock, samiramay

Aby zrobić piękne dekoracje andrzejkowe, nie musisz kupować specjalnie dedykowanych pod tę okazję gadżetów czy bibelotów. Świetnie sprawdzi się to, co masz w domu, lekko poprawione światełkami albo brokatem w sprayu. Andrzejkowe ozdoby mogą nieco przypominać te karnawałowe. Sprawdzi się dużo czerni, złota, a także oczywiście świec. Sięgnij także po naturalne elementy.

Spis treści:

  1. Andrzejkowe dekoracje: świece
  2. Andrzejkowe dekoracje DIY
  3. Złote i czarne elementy na andrzejki
  4. Andrzejkowo-jesienne dekoracje

Andrzejkowe dekoracje: świece

Jeśli organizujesz andrzejkową imprezę w domu, nie może na niej zabraknąć stanowiska do przelewania wosku przez dziurkę od klucza. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w sporą ilość bryłowych świec o różnej grubości. Te cieńsze sprawdzą się idealnie do andrzejkowych wróżb, a grube będą doskonałą dekoracją mieszkania. Postaw je na stole, szafkach i półkach, aby stworzyć nieco tajemniczy klimat.

Klasyczne białe świece możesz dowolnie udekorować - wybierz jutowy sznurek, brokat albo kawałki złotej folii (do kupienia w sklepach papierniczych). Możesz także wybrać gotowe, już ozdobione świece. Dla lepszego efektu umieść je w szkle albo na dekoracyjnej, złotej podstawce.

dekoracje andrzejkowe

fot. Andrzejkowe dekoracje: świece/Adobe Stock, npls

Andrzejkowe dekoracje DIY

Świetnym pomysłem jest także samodzielne stworzenie andrzejkowych dekoracji. Wykorzystaj do tego kolorowy papier, sztuczne kwiaty i dowolne dodatki - sznurki, brokat, lśniące cyrkonie. Wszystkie chwyty dozwolone!

Jeśli chcesz dodatkowo przygotować ciekawe zabawy na andrzejki, możesz w kilka chwil stworzyć piękne i estetyczne karty do tarota. Wystarczy, że wytniesz z czarnego papieru równe prostokąty, ozdobisz je np. białą lub złotą farbką i dodasz brokat. Następnie napisz na każdej z nich luźne hasło. Tak przygotowanego tarota z wróżbami możesz postawić gościom na swojej imprezie!

dekoracje na andrzejki

fot. Andrzejkowe dekoracje do domu/Adobe Stock, Rustic Witch

Złote i czarne elementy na andrzejki

Barwy złota i czarna kojarzą się przede wszystkim z karnawałem, ale możesz je wykorzystać także do przygotowania ciekawych dekoracji na andrzejkową imprezę. Wybierz motyw czaszek albo coś bardziej buduarowego, np. pozłacane maski. Świetnie sprawdzą się także papierowe lub foliowe girlandy, które ozdobią okno, ścianę albo drzwi.

Postaw także na lampki z ciepłym światłem, jesienne lampiony i małe świeczki, aby dodać jeszcze cieplejszego klimatu. Czarny zaś wykorzystaj w formie obrusów i innych ozdobnych tekstyliów.

dekoracje andrzejkowe jak zrobić

fot. Dekoracje na andrzejki/Adobe Stock, coco

Andrzejkowo-jesienne dekoracje

Andrzejki przypadają na końcówkę jesieni, dlatego podczas wieczoru z wróżbami postaw także na jesienne dekoracje. Sprawdzą się przede wszystkim naturalne elementy - kosze z wikliny, kasztany, suszone liście, a także kosze z owocami. Możesz wykorzystać także klasyczne jesienne motywy - jeże, grzyby, etc.

Ciepłe beże, biele i karmelowe odcienie będą pięknie prezentować się w towarzystwie mrocznych czerni i eleganckiego złota. Możesz je dowolnie ze sobą zestawiać i tworzyć piękne aranżacje.

andrzejkowe dekoracje

fot. Andrzejkowe dekoracje/Adobe Stock, AnastasiiaAkh

Czytaj także:
Stare wróżby andrzejkowe, które przetrwały do dziś
Zabawy i wróżby andrzejkowe dla dzieci
Jak napisać kreatywne zaproszenie na andrzejki?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA