Dekoracje andrzejkowe w domu

Andrzejkowy wieczór pełen magii wymaga odpowiedniej aranżacji. Zobacz jak w prosty sposób odmienić wnętrze.
/ 26.11.2010 07:00

Andrzejkowy wieczór pełen magii wymaga odpowiedniej aranżacji. Zobacz jak w prosty sposób odmienić wnętrze.

Nie zachęcamy cię do generalnego remontu, ale jednorazowej zmiany za pomocą kilku dodatków. Aranżacje zacznijmy od dołożenia kilku efektownych poduszek.

Stół zaściel czerwonym obrusem, który pogłębia wrażenie tajemniczości podczas odczytywania przepowiedni. Na komodzie i półkach możesz poustawiać wazony i świeczniki.

Płonące świece to najważniejszy w tym dniu element wystroju. Zadbaj o to, aby każda z nich miała odpowiednie przystrojenie. 

Przyda się również ramka ze zdjęciem ukochanej osoby. 

Wiklinowe koszyczki wypełnij suszonymi płatkami kwiatów. Aromatu nadadzą aromatyczne olejki. 

Jeżeli nie przepadasz za olejkami eterycznymi, zapal kadzidełko.

W posrebrzanej szkatułce schowaj zwinięte przepowiednie. 

Misa będzie potrzebna do przelewania nad nią wosku przez klucz. Jej kształt zbliżony do serca nie jest tutaj bez znaczenia. Dłonie, na których do tej pory wieszałaś pierścionki przydadzą się do dekoracji magicznego stołu. 

Obowiązkowym elementem jest również szklana kula. Jeżeli masz znajomości u wróżki, możesz ją od niej pożyczyć. Na tackach wyłóż ciasteczka obowiązkowo z wróżbą. 

Przyda się wszystko co roztacza wokół siebie aurę tajemniczości. Kominki do inhalacji, stare księgi mogą udawać zbiór magicznych zaklęć. 

Ciekawym sposobem na dekorację są również sznury pereł. Nie muszą być prawdziwe, najważniejsze żeby błyszczały. Jeżeli masz w domu malowane butelki, albo niewielkie wiaderko, wykorzystaj je również. 

Pływające łupinki orzechów włoskich to jedna w wróżb, nim jednak z niej skorzystacie, posłuży jako ładna dekoracja. 

fot. Almi Decor, home&you, decor-wnetrza.pl, Ezosfera.pl