Ściana zieleni, czyli natura we wnętrzu

Green Fortune oferuje świetne zagospodarowanie przestrzeni we wnętrzach. Ściana zieleni, to lepiej wykorzystane miejsce niż ustawianie dziesiątek doniczek. Ponadto jest funkcjonalna i prezentuje się bardzo okazale.
/ 23.09.2010 07:30

Green Fortune oferuje świetne zagospodarowanie przestrzeni we wnętrzach. Ściana zieleni, to lepiej wykorzystane miejsce niż ustawianie dziesiątek doniczek. Ponadto jest funkcjonalna i prezentuje się bardzo okazale.

Gdy na około otacza nas tylko beton i stal, taka ściana będzie miała bardzo pozytywne zastosowanie. Przy projektowaniu jej producenci powinni uwzględnić nasze preferencje, czy chcemy rośliny, które nie rosną, czy takie, które rozrastają się swobodnie. Niewątpliwie taka ściana, będzie miała na nas bardzo pozytywny wpływ.

Wbrew pozorom taka ściana wcale nie musi być dla nas przesadnie uciążliwa w pielęgnacji. Wręcz przeciwnie, dzięki zastosowanemu systemowi automatycznego nawadniania, nie musimy się martwić, że rośliny nam wyschną. Co ważne, system nawadniający nie wydziela dużo wilgoci, dlatego można taką ścianę postawić w miejscu, która mogłoby wydawać się wrażliwa na tego typu projekt. Oczywiście razem z nawadnianiem, automatycznie rozprowadzany jest także nawóz do odżywiania roślin. A z racji tego, że ściana oczywiście jest pionowa, nie zabiera nam zbyt wiele przestrzeni.

Jednak najważniejszą funkcją zastosowania takiej ściany, oprócz walorów estetycznych, jest oczywiście wpływ roślin na zdrowie i psychikę człowieka. Żywa ściana filtruje, zatrzymuje kurz oraz odpowiednio nawilża powietrze.

fot. Green Fortune

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/08.02.2014 17:03
Kupiłem ostatnio Zieloną ścianę, taki Panel zieleni i robi super efekt w połączeniu z roślinami i ozdobnymi donicami. Zobaczcie na: http://systemy-wertykalne.pl/sciany_zieleni.html
/31.03.2011 13:39
Z daleka wygląda jako fototapeta z roślinkami i chyba preferowałabym mieć fototapetę niż taki busz za plecami. Idea jest dobra, więcej zieleni w biurach, ale jej realizacja raczej mi się nie podoba.
/12.10.2010 16:06
Imponujące rozwiązanie. Hmmm...tylko, aby nie zrobiła się z tego to ściana suszonych liści, cociaż i taka kompozycja mogłaby być ciekawa. Inspirujące..
POKAŻ KOMENTARZE (2)