Obudowa wanny, umywalki marmurem

Jeżeli podjąłeś dcyzję o użyci do tego celu płyt marmurowych musisz dobrze się do tego przygotować Płyty tego typu są eleganckie i trwałe, ale nie są tanie. Dlatego warto uniknąć błędów przy ich układaniu i co jest z tym związane strat. Marmur od zawsze kojarzył się z elegancją i dobrobytem. Najczęściej kładziony jest w łazienkach, korytarzach, na schodach, czasem na tarasach i balkonach.
/ 07.07.2008 22:59
Jeżeli podjąłeś dcyzję o użyci do tego celu płyt marmurowych musisz dobrze się do tego przygotować Płyty tego typu są eleganckie i trwałe, ale nie są tanie. Dlatego warto uniknąć błędów przy ich układaniu i co jest z tym związane strat. Marmur od zawsze kojarzył się z elegancją i dobrobytem. Najczęściej kładziony jest w łazienkach, korytarzach, na schodach, czasem na tarasach i balkonach.Obudowa wanny, umywalki marmurem

Obudowanie wanny i umywalki płytami marmurowymi to bardzo dobry pomysł. Taki sposób wykończenia wnętrza daje pewność oryginalnego efektu końcowego, nadając jednocześnie łazience niepowtarzalny, elegancki charakter. Gdy już decydujemy się na upiększenie wnętrza marmurem musimy mieć na uwadze, że prawidłowe jego przymocowanie to podstawa sukcesu. W przeciwnym wypadku, płytki mogą odstawać, ruszać się, pozostaną na nich plamy czy nawet zaczną z czasem odpadać
.
Marmur to materiał naturalny, składający się głownie z kalcytu, czyli krystalicznego węglanu wapnia. Jest spotykany w bardzo wielu kolorach i odcieniach – zaczynając od czarnego, przez brązowy, zielony, czerwony, różowy, aż do białego. Często spotykane są na marmurze nieregularne żyłki – nie jest to wada ani skaza, przeciwnie nadaje to kamieniom oryginalność.

Marmur jest materiałem stosunkowo miękkim i łatwym w obróbce, o czym warto pamiętać przy jego przytwierdzaniu. Dającym pewność sukcesu rozwiązaniem będzie użycie w tym celu zaprawy klejącej do marmuru. Najlepsza do tego clu będzie zaprawa o barwie białej, to gwarantuje, że na ułożonym już marmurze nie pojawią się przebarwienia. Klej powinien być produktem Obudowa wanny, umywalki marmuremwszechstronnym – nadającym się do stosowania na cegle, betonie, gazobetonie, bloczkach keramzytowych, tynkach cementowych i cementowo – wapiennych. Powinien nadawać się do przyklejania metodą cienkowarstwową i tradycyjną.

Ponadto musi zapewniać bardzo dobrą przyczepność. By osiągnąć maksymalnie pozytywny efekt powierzchnię przed klejeniem należy odpowiednio przygotować.

W tym celu trzeba ją wyczyścić, zmyć wcześniejsze farby i w miarę możliwości wygładzić. Następnie zagruntować powierzchnię. Kolejny krok to przygotowanie zaprawy. Proporcje mieszania i parametry stosoania znajdują się na opakowaniu. Przy pomocy kielni lub zębatej szpachli należy wyrównać zaprawę. Płytki trzeba przykleić w czasie nie dłuższym niż 20 minut od nałożenia zaprawy. Potem jest jeszcze 10 minut, by korygować ich położenie. Marmur w przeciwieństwie do okładzin ceramicznych można ukłać na styk (bez zachowania fug)

Postępując według powyższych rad możemy być pewni, że wanna i umywalka obudowane marmurem będą sprawiać wiele satysfakcji zarówno nam samym jak i korzystającym z nich gościom.
Tekst pochodzi z serwisu
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/07.07.2010 05:50
Ja polecam firmę WOOD-DESIGN, jej wyroby to klasa sama w sobie!!!!!!!
/27.12.2008 23:25
Ja polecam nie mniej ekskluzywny materiał do łazienki - drewno. Mam na myśli obudowę drewnianą!!! Można zastosować najbardziej wyszukane drewno egzotyczne z najpiękniejszym usłojeniem tak, żeby ten pokój kąpielowy wyglądał ładniej niż salon :) polecam markę bellezza.pl