Dziś powracają do nas w zmodyfikowanej formie, graficzne, uproszczone, oszczędne i niezmiennie klasyczne. Najlepszym przykładem jest tu firma Marimekko, produkująca tkaniny w graficzno-roślinnym stylu. Mamy ogromny wybór tapet, zasłon, dywanów. Jest w czym przebierać. Jednak motywy roślinne świetnie sprawdzają się w mniej standardowych miejscach. Meble, podłogi, ozdobne kafle? Fakt, te rzeczy trudniej wymienić jak sie nam znudzą, ale jeśli jesteśmy raczej typem, który przez większą część roku trzyma zasuszone kwiatki, inwestycja w roślinne motywy może sie opłacić. Oczywiście możemy także przekonanać się do sztucznych kwiatów. Te, które możemy kupić obecnie w dobrych sklepach, od prawdziwych różnią się tylko tym, że nie pachną.
Pierwsza propozycja to bardzo piękny acz kontrowersyjny stół. Motyle, które są zatopione nie są żadną atrapą, stąd głosy sprzeciwu. Nie dla obrońców owadów i przyrodników. Zrobiony na indywidualne zamówienie pewnego japońskiego kolekcjonera motyli.
Ładny malutki podręczny taboret, a może stoliczek? Design z zimnej skandynawii.
Orange Piel to firma produkująca wielkoformatowe wydruki nowej generacji. Dostępne w wersji antyalergicznej i dźwiękoszczelnej. Nie tylko zastąpią rośliny, można w domu zrobić sobie dżunglę.
Okko design, skadynawska firma proponuje karczochy na podłogę. Marchew nie wyglądałaby tak dobrze.
Niesamowity nowy projekt firmy wnętrzarskiej Transparent House design, pozwala na zamówienie podłogi już ze wzorem, lub wydrążenie wzoru na zamówienie.
Parawan Almi Decor to rzecz przydatna i jednocześnie ozdobna, w sypialni oddaje klimat buduaru, w pokoju dziennym może odgradzać część do pracy od części wypoczynkowej.
Wieszak w stylu secesyjnym. Nie da się bez niego obejść. Przy tym dodaje uroku miejscu, które zazwyczaj jest pomijane, czyli przedpokojowi.
Fotel spełniający założone kryteria : prosty , z motywem roślinnym. To tak zwane wzornictwo ponadczasowe. Do tego polskie, projektu firmy Suszek, Formy Niebywałe.
.