kuchnia fot. Fotolia

Kuchnia – trendy w urządzaniu

Marzysz o kuchni przytulnej a jednocześnie nowoczesnej? Poznaj najnowsze trendy w urządzaniu tego najważniejszego - dla większości z nas - pomieszczenia w domu!
/ 13.05.2016 16:13
kuchnia fot. Fotolia

Kuchnia we wszystkich odcieniach szarości

Aranżacja kuchni w kolorze szarym to modne i nowoczesne rozwiązanie, które z powodzeniem zastępuje popularny trend na sterylną białą przestrzeń. Ogromna gama szarości pozwala na wykorzystanie jej w opcji monochromatycznej lub łączeniu jej wielu odcieni, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Jednym z mocniejszych kierunków jest kolor, królują głównie szarości, ale także błękity, szałwie i pudrowe tony. My wybieramy nasze ulubione antracyty! – mówią architekci z oshi pracowni projektowej.

Marmur w nowej odsłonie

Według najnowszych trendów marmur to już nie tylko blaty kuchenne, płytki podłogowe czy świeczniki. Ten surowiec wraca w wielkim stylu – gości na ścianach, blatach, półkach, podłogach, stołach i zlewach. Nie tylko w klasycznym, białym wydaniu, ale także o mocnym rysunku i barwie.

Mosiądz - temat przewodni w aranżacji kuchni

Mosiądz powoli wraca na polskie salony. Początkowo pojawiał się jedynie w dodatkach i detalach. Teraz coraz częściej mosiądz gra pierwsze skrzypce jako temat przewodni w aranżacji wnętrza. Mosiądz i miedź, do tej pory wykorzystywane tylko w dodatkach, są coraz bardziej widoczne w większych elementach takich jak okapy, czy meble – mówią architekci z oshi pracowni projektowej.

Fot. Fotolia

Nowoczesna kuchnia to połączenie stali i drewna

Powraca także stal, ale w towarzystwie naturalnych elementów, takich jak drewno i delikatne kolory dodatków.

Wielki powrót sklejki

Sklejka jest szlachetnym materiałem, który coraz częściej pojawia się w polskich kuchniach, pomimo tego, że wielu osobom kojarzy się z latami 70. i 80. i pracą niskiej jakości. Trend sklejki jako szlachetnego materiału właśnie przeżywa swój renesans i na pewno będzie modny przez wiele kolejnych sezonów.

Gdybyśmy mieli wybierać, chyba postawilibyśmy na sklejkę. Bardzo ją cenimy ze względu na szlachetność i szerokie zastosowanie. Ponadto, w tym roku pojawia się także malowana na tak przez nas lubiane szarości i antracyty – dodają architekci.

Odpowiedni sprzęt do zabudowy

Przy urządzaniu kuchni należy pamiętać, że to pomieszczenie ma nie tylko cieszyć oko ale także pozostać funkcjonalne i praktyczne. Z tego też powodu należy dobrać sprzęty do zabudowy, które spełnią oba te kryteria.