Choinka na 28 sposobów - Święta z We-Dwoje.pl

Zastanawiasz się jakie drzewko wybrać pod choinkę? Bez względu na to, czy wybierzesz sztuczne, czy żywe powinieneś wiedzieć jak o nie zadbać.
/ 16.12.2010 13:54

Zastanawiasz się jakie drzewko wybrać pod choinkę? Bez względu na to, czy wybierzesz sztuczne, czy żywe powinieneś wiedzieć jak o nie zadbać.

Zanim podpowiemy ci jak przystroić choinkę, zacznijmy do wyboru odpowiedniego drzewka. Jeżeli marzysz o prawdziwej choince, dowiedz się jak ją wybrać i pielęgnować.

Dobrym sposobem na sprawdzenie żywotności drzewka jest nagięcie jednej z gałązek. Jeżeli jest ono świerze, to zgięcie powinno szybko zniknąć. Jeżeli się złamie, możesz być pewna, że szybko zwiędnie. Sztuczna choinka jest znacznie bardziej praktyczna niż prawdziwa. Jej regularne gałązki łatwiej przybrać. Poza tym nie musimy każdego roku kupować nowej.

Dekorację zacznij od zrobienia przeglądu wśród dotychczasowych ozdób. Zastanów się w jakim klimacie chciałabyś utrzymać drzewko. W tym roku modne są choinki w podobnej konwencji.

Jeżeli nie chcesz, aby twoje drzewko wyglądało zbyt pstrokato, ogranicz się do dwóch pasujących do siebie kolorów. Elegancki wygląd gwarantowany.

Alternatywą dla tradycyjnego drzewka jest niewielka choinka, wykonana z białego syntetyku. Efektownie wygląda również kompozycja z szyszek, trudno jednak zastąpić nią prawdziwe drzewko.

Jeżeli nie lubisz świątecznego przepychu, udekoruj swoje drzewko papierowymi ozdobami.

fot. thefoundaryblog.com, livingetc.com, housetohome.co.uk

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/18.11.2013 20:09
Swieże. Nie "swierze"
/05.12.2012 08:57
niesamowite! a drzewko z szyszek po prostu najlepsze!
/22.12.2010 14:46
Bardzo ładne
POKAŻ KOMENTARZE (1)