Trening na szczupłe uda - 3 największe mity

Trening na szczupłe uda - 3 największe mity fot. Fotolia
Dowiedz się, jakie plotki krążą wokół treningu na uda i pośladki. Nie daj się nabrać!
Agata Bernaciak / 20.02.2014 06:59
Trening na szczupłe uda - 3 największe mity fot. Fotolia

Mit nr 1 - ćwiczenia i bieganie nadmiernie rozwijają ich mięśnie

Jeśli trenujesz kilka razy w tygodniu, nie ma takiego ryzyka. Sportsmenki, jak łyżwiarki szybkie czy sprinterki trenują latami, niekiedy po 5 czy nawet 6 godzin dziennie, a na dodatek stosują też odpowiednią dietę wspomagającą rozwój masy i siły mięśniowej. Poza tym kobietom o wiele trudniej zbudować masę mięśniową niż mężczyznom, bo mają 10 razy mniej testosteronu. Także nie obawiaj się, że będziesz mieć zbyt umięśnione nogi!

Mit nr 2 - pozycja siedząca spłaszcza pośladki

Gdyby nasze ciało było tak plastyczne, wystarczyłoby leżeć kilka godzin nocą w odpowiedniej pozycji, by mieć płaski brzuch :) Pośladków nie spłaszcza siedzenie w pracy, lecz brak aktywności po pracy. Z tego powodu osłabiają się nie tylko mięśnie pośladkowe, ale całe ciało. Samo siedzenie ma gorszy wpływ na kręgosłup niż na pośladki. Pamiętajmy, żeby się nie garbić!

Mit nr 3 - z wiekiem nad kolanami pojawia się nadmiar tkanki tłuszczowej

Nadwaga nigdy nie jest miejscowym problemem, zawsze dotyczy całego ciała. Owszem, w miarę upływu lat spowalnia proces przemiany materii i pojawiają się zaburzenia hormonalne. Jednak ze zbędnym tłuszczykiem zmagamy się przede wszystkim na skutek niezdrowego trybu życia i braku aktywności fizycznej.
napisane na podstawie tekstu autorstwa Małgorzaty Nawrockiej-Wudarczyk/Uroda

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA