Dietetyk poleca najlepsze książki o diecie. 5 wartościowych propozycji!

Wiecie, jaki problem ma dietetyk i redaktor w jednym w każdy, jesienny wieczór? Którą książkę przeczytać? Przyznaję, mam stos lektur, które czekają na dobry moment (czytaj: więcej czasu). Staram się jednak czytać na bieżąco, zachowując uważność i wnikliwość, by pomóc wam wybrać wartościowe pozycje. Dzielę się z wami 5 najlepszymi książkami o diecie (i nie tylko), jakie przeczytałam w ciągu ostatniego roku.
Barbara Dąbrowska / 19.10.2018 13:01

Martwi mnie, że „królestwo” pseudonauki dietetycznej przenika z internetu do świata książkowego. Dziś każdy bloger i coach zdrowia musi wydać własną książkę.

Wartościowa książka o diecie?

Ciężko jest ocenić, która książka zasługuje na uwagę, a którą lepiej odłożyć na półkę w księgarni. Wszystkie są pięknie wydane i mają ciekawą zapowiedź na tylnej okładce.

Nawet mi, doświadczonemu dietetykowi, który przeczytał już setki książek o żywieniu trudno jest wyselekcjonować same perełki. Z tego powodu czytam naprawdę dużo, oddzielam wartościowe lektury od tych, które niewiele wnoszą, a czasem mogą wręcz szkodzić. Robię to dla was, by na końcu móc pokazać tylko te najlepsze na rynku tytuły!

Zobaczcie 5 najlepszych książek o diecie i zdrowym stylu życia, które warto przeczytać i do których warto wracać!

Przeczytaj inne porady dietetyka:
Czy dieta bezglutenowa odchudza skutecznie? Poznaj autentyczną historię Kamili i Aśki!
3 powody dla których powinnaś przestać oglądać #fitporn na Instagramie
Dietetyk czy naciągacz? Detoks, gluten, toksyny i inne kłamstwa