brzuszki

Ile kalorii można spalić wykonując brzuszki? Poznaj prawdę!

Wiele kobiet chcąc pozbyć się niechcianych fałdek z brzucha stawia na regularne wykonywania brzuszków. Ile kalorii spalisz w trakcie tego ćwiczenia? Podpowiadamy!
Agata Bernaciak / 08.05.2018 11:56
brzuszki

Od jakiegoś czasu postanowiłaś regularnie wykonywać brzuszki i zastanawiasz się, ile kalorii spalasz w trakcie takiego treningu? W tym artykule dowiesz się, czy warto poświęcić swój czas na to ćwiczenie i jakich efektów możesz się po nim spodziewać. Zdradzamy całą prawdę na temat ilości spalonych kalorii podczas robienia brzuszków!

Ile kalorii spalasz w trakcie robienia brzuszków?

Choć brzuszki są ćwiczeniem, w trakcie którego bezpośrednio wzmacniasz i rozbudowujesz mięśnie brzucha, nie jest to najlepszy sposób na spalanie tłuszczu z okolic talii i na pozbycie się boczków. Zanim jednak podpowiemy ci, jaką aktywność warto podjąć, by wysmuklić swój brzuch, dowiedz się, ile kalorii spalasz w trakcie robienia brzuszków!

Ile kalorii spalisz w trakcie robienia klasycznych brzuszków wykonywanych w spokojnym tempie przez 30 minut przy masie ciała wynoszącej około 50 kg?

Spalisz około 70 kalorii.

Ile kalorii spalisz w trakcie robienia klasycznych brzuszków wykonywanych w spokojnym tempie przez 30 minut przy masie ciała wynoszącej około 60 kg?

Spalisz około 85 kalorii.

Ile kalorii spalisz w trakcie robienia klasycznych brzuszków wykonywanych w spokojnym tempie przez 30 minut przy masie ciała wynoszącej około 70 kg?

Spalisz około 100 kalorii.

Ile kalorii spalisz w trakcie robienia klasycznych brzuszków wykonywanych w spokojnym tempie przez 30 minut przy masie ciała wynoszącej około 80 kg?

Spalisz około 115 kalorii.

Jaką aktywność dołączyć do wykonywania brzuszków?

Poza brzuszkami, koniecznie dołącz do codziennych treningów ćwiczenia kardio. Tylko w ten sposób przyspieszysz metabolizm i wspomożesz spalanie tłuszczu z tej okolicy! Już po miesiącu gwarantujemy, że zauważysz pierwsze efekty. Jeśli jednocześnie będziesz robić brzuszki możesz być pewna, że za około 2 miesiące zobaczysz pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha.

Polecamy!
Jak prawidłowo robić brzuszki? Poznaj 3 żelazne zasady!
I
le brzuszków dziennie wykonywać? Podpowiadamy!
Poznaj 5 niezawodnych sposobów na pozbycie się brzucha i boczków!