Brzuszki - ile kalorii spalają brzuszki? Zobacz ile brzuszków wykonywać

Brzuszki kcal fot. Adobe Stock
Ile kalorii spalisz podczas wykonywania brzuszków? Nawet ponad 100 kcal, pod warunkiem, że wykonasz kilka serii po kilkanaście powtórzeń. Najwięcej kalorii spalisz podczas spokojnego wykonywania brzuszków przez 30 minut.
Agata Bernaciak / 22.04.2021 11:56
Brzuszki kcal fot. Adobe Stock

Od jakiegoś czasu postanowiłaś regularnie wykonywać brzuszki i zastanawiasz się, ile kalorii spalasz w trakcie takiego treningu? W tym artykule dowiesz się, czy warto poświęcić swój czas na to ćwiczenie i jakich efektów możesz się po nim spodziewać.

Zdradzamy całą prawdę na temat ilości spalonych kalorii podczas robienia brzuszków

Brzuszki - kalorie

Choć brzuszki są ćwiczeniem, w trakcie którego bezpośrednio wzmacniasz i rozbudowujesz mięśnie brzucha, nie jest to najlepszy sposób na spalanie tłuszczu z okolic talii i na pozbycie się boczków.

Zanim jednak podpowiemy ci, jaką aktywność warto podjąć, by wyszczuplić talię, dowiedz się, ile kalorii spalasz w trakcie robienia brzuszków. Średnio można przyjąć, że 100 brzuszków pozwala spalić około 30 kcal, ale wiele zależy od twojej wagi.

Załóżmy, że brzuszki wykonujesz w spokojnym tempie przez 30 minut. To, ile kcal spalisz przy robieniu brzuszków zależy wówczas od twojej masy ciała:

  • jeśli ważysz 50 kg: spalisz około 70 kcal,
  • jeśli ważysz 60 kg: spalisz około 85 kcal,
  • jeśli ważysz 70 kg: spalisz około 100 kcal,
  • jeśli ważysz 80 kg: spalisz około 115 kcal.

Jak spalić więcej kalorii robiąc brzuszki?

Poza brzuszkami, koniecznie dołącz do codziennych treningów ćwiczenia cardio. Tylko w ten sposób przyspieszysz metabolizm i wspomożesz spalanie tłuszczu także z brzucha.

Już po miesiącu gwarantujemy, że zauważysz pierwsze efekty. Jeśli jednocześnie będziesz robić brzuszki możesz być pewna, że za około 2 miesiące zobaczysz pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha.

Artykuł został pierwotnie opublikowany 24.04.2018.

Czytaj więcej:Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuchIle brzuszków dziennie wykonywać?Dieta na płaski brzuch - jadłospis i zasady

Redakcja poleca

REKLAMA