POLECAMY

Vacu Step - spacer w podciśnieniu

Masz dość pomarańczowej skórki? Chcesz mieć jędrne, zdrowo wyglądające ciało? Spacer w podciśnieniu to coś dla Ciebie.
Vacu Step - znany również jako Vacu Well to sprawdzona metoda redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Jest połączeniem steppera z podciśnieniem.

Przed wejściem do kapsuły, zakładamy na siebie specjalny, piankowy pas, który wyglądem przypomina spódniczkę. Następnie wchodzimy do kapsuły, w której jesteśmy szczelnie zamykani od pasa w dół.

Poruszamy się pod kontrolą elektronicznych czujników, które monitorują pracę serca. Podciśnienie wywołane chodzeniem na stepperze, powoduje silne ukrwienie dolnych partii ciała od brzucha, przez biodra i uda, aż do stóp, dzięki czemu przemiana materii jest przyspieszona i organizm w tych miejscach pozbywa się tkanki tłuszczowej. Następuje rozkład kwasów tłuszczowych i redukcja tkanki tłuszczowej, a efekty utrzymują się przez wiele miesięcy.

Zaletą tej metody jest spalanie tłuszczu w miejscach szczególnie uciążliwych, niedostępnych dla organizmu w czasie zwykłych ćwiczeń. Po 10 treningach, suma obwodów zmniejsza się nawet o 30 cm.

Jeden zabieg trwać powinien 30 minut, w trakcie których należy spożyć 0,5 niegazowanej wody mineralnej. Minimalna zalecana ilość zabiegów to 10, dla osiągnięcia trwałych i widocznych efektów zaleca się skorzystanie z 20 - 40 zabiegów Vacu Step. Trenować można 3 - 4 razy w tygodniu, ale należy pamiętać, żeby przerwa pomiędzy poszczególnymi zabiegami nie przekraczała 2 dni.

Vacu Step likwiduje nie tylko skutki, ale także przyczyny powstawania cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej we wskazanych miejscach. Jest to obecnie najbardziej efektywna metoda dająca pewność sukcesu, pod warunkiem poddania się odpowiedniej ilości zabiegów. Jest to również doskonała metoda na pozbycie się tzw. "zimnych stóp".

Vacu Step został poddany szeregowi dokładnych testów w placówkach medycznych, które wykazały, iż jest metodą bezpieczną, gdyż stosowane podciśnienie jest naturalne i wolne od negatywnych skutków ubocznych.

Zdrowe osoby mogą dowolnie korzystać z zabiegów. Nie jest wymagana kondycja fizyczna, ponieważ ćwiczenia nie są męczące i odbywają się przy minimalnym obciążeniu, pod stałą kontrolą i nadzorem elektronicznych czujników.

Zalety Vacu Step
 • aktywizacja spalania tkanki tłuszczowej
 • wielokrotnie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej
 • zanik cellulitisu i likwidacja jego skutków u 77% użytkowników
 • redukcja tkanki tłuszczowej z okolic talii, ud, pośladków, brzucha
 • spadek wagi ciała (garderoba mniejsza o 2 numery)
 • poprawa cyrkulacji krwi i limfy
 • poprawa przemiany materii
 • modelowanie sylwetki
 • korzystne samopoczucie i wzrost witalności
 • likwidacja obrzęku nóg
 • poprawa kondycji fizycznej

Zalecenia
 • otyłość
 • cellulitis
 • zespół zimnych stóp
 • chęć modelowania figury
Spalanie tłuszczu przy pomocy Vacu Step następuje przy dużo mniejszym wysiłku (jedynie przy 50% maksymalnego obciążenia dla serca) niż przy wysiłku fizycznym bez zastosowania podciśnienia. Cząsteczki tłuszczu pobierane są dokładnie z okolic dotkniętych cellulitem - uda, pośladki, brzuch - z miejsc, gdzie wymuszono zwiększenie ukrwienia.

Żadna inna forma terapii, nie powoduje rzeczywistego spalania tłuszczu. Większość terapii antycellulitowych polega na termicznym bądź mechanicznym wymuszaniu odwodnienia podskórnej tkanki tłuszczowej, przy czym zawartość tłuszczu pozostaje niezmieniona. Po przerwaniu zabiegów, w ciągu 14 - 20 dni, ilość wody w tkance zostaje uzupełniona przez organizm.

Ćwiczenia sportowe powodują spalanie tłuszczu z miejsc, które są łatwo dostępne, przy pominięciu stref problemowych, gdzie istnieją blokady przepływu krwi. W trakcie wysiłku sportowego, ukrwieniu podlega przede wszystkim tkanka mięśniowa.

Zastosowanie metody Vacu Step powoduje rzeczywiste spalanie 20 do 50 gram tłuszczu w trakcie jednego 30 minutowego zabiegu. W jednym kilogramie tkanki tłuszczowej jest zawarta energia równoważna 9300 kcal - czyli w ciągu jednego zabiegu możemy spalić 186 - 465 kcal.

Spalanie tłuszczu, a dokładnie wolnych kwasów tłuszczowych, następuje przy wysiłku jednostajnym z równomiernym dopływem tlenu - w procesie spalania tłuszczu potrzeba dwa razy więcej tlenu niż przy spalaniu węglowodanów. Warunkiem prawidłowego przebiegu reakcji jest odpowiednio długotrwały wysiłek - co najmniej 20 minut przy 50% obciążeniu serca.

Panujące w kapsule podciśnienie poprawia również krążenie limfy, odpowiedzialnej za usuwanie nadmiernych płynów i produktów przemiany materii. Wynikiem jest wygładzenie skóry, poprawa jej jędrności, a w efekcie końcowym redukcja zbędnych centymetrów.

Podciśnienie powoduje także lepsze ukrwienie tkanek podskórnych, przez to lepszy transport tlenu i szybszy metabolizm w miejscach, gdzie gromadzi się tkanka tłuszczowa i substancje odpadowe Specyficzny efekt podciśnienia generowany podczas treningu, zwiększa ilość krwi dopływającej do tkanek tłuszczowych ulokowanych w udach, brzuchu, pośladkach i umożliwia usunięcie uaktywnionego tłuszczu.

Przeciwwskazania
 • bardzo niskie i wysokie ciśnienie
 • stany zapalne żył
 • miesiączki
 • ciąża
Po zabiegu Vacu Step mechanizmy aktywacji komórek tłuszczowych działają jeszcze przez około 8 godzin na skutek ukrwienia odpowiednich partii skóry.

Karolina Małgorzata Górska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (50)
/rok temu
Polecam salon Beauty Shape w Warszawie. Mają 2 bieżnie Vacu Activ 10w1 , 2 rollmasaże i platformę wibracyjną, usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Jeśli chodzi o treningi na vacu to polecane są co 2 dzień i najlepiej redukują tkankę tłuszczową, rollmasaż bardziej działa na cellulit i ujędrnienie ciała. Platforma i na jedno i na drugie. Ja schudłam przez 2 msce 8 kilo w raz z dietą.
/2 lata temu
Chodzilam na Vacu Shaper z bieznia w prozni 30min., i Roll Sheper 1h przez miesiac 2x w tygodniu - znikomy efekt. Dodam, ze jestem szczupla, chcialam tylko zredukowac cellulit. Do tego bylam na diecie. Zbyt piekne, zeby bylo prawdziwe...
/2 lata temu
Czy jest w Krynicy-Zdroju ?
POKAŻ KOMENTARZE (47)