Nietypowe składniki koktajli diety strukturalnej - poradnik

Owocowe koktajle to doskonały pomysł na wiosnę.
Koktajle diety strukturalnej wywołują konkretne efekty zdrowotne, dzięki recepturom opartym na produktach spożywczych szczególnie bogatych w wartościowe składniki odżywcze. Masz kilka pytań dotyczących składników koktajli diety strukturalnej? Odpowiedzi szukaj poniżej!
Owocowe koktajle to doskonały pomysł na wiosnę.

W artykule przedstawiam krótki poradnik dotyczący soku brzozowego, skrzypu polnego oraz napojów sojowego, owsianego i ryżowego.

Jakie działanie ma sok brzozowy?

Sok brzozowy, uzyskiwany poprzez nawiercenie pnia brzozy, jest bardzo bogaty w wiele składników mineralnych. Ma on działanie napotne, stymulujące czynność nerek oraz wątroby. Polecany jest osobom chorym na kamicę nerkową. Sok z brzozy naturalny jest składnikiem koktajlu żółtego o właściwościach oczyszczających organizm z toksyn. W sprzedaży występuję on w wielu wariantach smakowych – oprócz naturalnego, można dostać sok z miętą, z aronią, z dziką różą, z żurawiną, a nawet z L-karnityną. Dostępne pojemności to 300 ml, 750 ml oraz 3000 ml. Po otwarciu może być przechowywany maksymalnie przez 48-72 godziny, dlatego należy zakupić taką ilość, jaką mamy zamiar wykorzystać w krótkim czasie.

Zobacz także: Lista pokarmów zalecanych w diecie strukturalnej

Można go kupić w dobrych sklepach spożywczych, sklepach zielarskich, w sklepach ze zdrową żywnością, w supermarketach oraz przez Internet. W supermarkecie znajdziesz go w dziale ze zdrową żywnością (na półce lub w ladzie chłodniczej).

Gdzie znajdziesz napoje sojowe, owsiane i ryżowe?

Napoje sojowe, owsiane i ryżowe wykorzystywane są jako baza mleczna do przygotowania koktajli diety strukturalnej. Nie zawierają one laktozy, więc stanowią alternatywę dla mleka krowiego dla osób go nietolerujących. Są dostępne w kilku wariantach, np. naturalnym, czekoladowym, waniliowym. Warto wybierać napoje wzbogacane w wapń. Występują one w formie płynu (opakowanie ma zazwyczaj pojemność 1 litr) lub proszku (opakowanie ma ok. 400 g).

Jeżeli masz możliwość, kup napój w proszku, gdyż 25 gramów proszku daje 250 ml gotowego napoju, czyli opakowanie 400 g to aż 4 litry gotowego napoju (opakowanie płynu i napoju zazwyczaj występuje w podobnej cenie). Ponadto, napój w płynie po otwarciu opakowania należy spożyć w ciągu 4-5 dni.

Napoje sojowe, owsiane i ryżowe znajdziesz w supermarkecie w dziale ze zdrową żywnością oraz w sklepach ze zdrową żywnością, internetowych sklepach spożywczych, sklepach z żywnością ekologiczną.

Zobacz także: Ile kalorii mają produkty sojowe?

W jakiej postaci jest dostępny skrzyp polny?

Skrzyp polny jest byliną, która rośnie na terenie całej Polski. Surowcem leczniczym są pędy skrzypu , zawierające składniki poprawiające wygląd włosów, skóry i paznokci, m. in. są źródłem łatwo przyswajalnego krzemu. Skrzyp jest składnikiem koktajlu wiśniowego, o właściwościach przeciwzmarszkowych, poprawiających gęstość skóry. W sklepach występuje w formie proszku lub w postaci ziela. Jeżeli kupisz ziele, należy je krótko sparzyć wrzątkiem przed dodaniem do koktajlu (do koktajlu dodajemy ziele a nie płyn!). Skrzyp możesz kupić w aptece, w sklepie zielarskim lub przez Internet.

Redakcja poleca

REKLAMA