Na czym polega metoda (dieta) 100? Chudnij bez głodu i wyrzeczeń! [VIDEO]

Metoda 100 zasłynęła jako dieta odchudzająca bez wyrzeczeń. Jesz do woli wybierając żywność spośród dozwolonych produktów. Nie musisz liczyć kalorii i chudniesz!
Julia Kot / 23.08.2018 11:47

Autorem metody (diety) 100 jest popularny, amerykański trener Jorge Cruise, który opracował ten sposób żywienia bazując na swoim doświadczeniu w pracy z klientami. Jego założeniem było stworzyć taką dietę odchudzającą, które będzie skuteczna, da szybki efekt, ale jednocześnie nie będzie wymagała dużego zaangażowania.

Poznaj najważniejsze zasady metody (diety) 100!

Zasada 1

Możesz zjeść tylko 100 kcal z węglowodanów w ciągu dnia!

Metoda 100 to w rzeczywistości niskowęglowodanowa dieta odchudzająca. Ograniczasz cukry proste i węglowodany złożone. Łącznie w ciągu dnia mogą one dostarczać maksymalnie 100 kcal.

Zasada 2

Dziennie spożywasz maksymalnie 25 g węglowodanów.

Na początku stosowania metody 100 może być dla ciebie trudne określenie jaka ilość, jakiego produktu zawiera 100 kcal z węglowodanów. Pamiętaj, że 1 g węglowodanów to 4 kcal, a zatem 100 kcal to 25 g węglowodanów. Zanim nabierzesz wprawy skorzystaj z ileważy.pl!

Zasada 3

Wyklucz cukry proste (słodycze, owoce)!

W metodzie 100 zabronione są wszelkie źródła cukrów prostych. Nie powinnaś jadać słodyczy, słodkich napojów gazowanych, owoców suszonych i świeżych, dżemów, słodkich smarowideł do kanapek. Uważaj także na cukier dodawany do gotowych dań!

Zasada 4

Ogranicz węglowodany złożone (produkty zbożowe).

Dozwolone 25 g węglowodanów to niewielka ilość żywności. 25 g węglowodanów znajdziesz np. w 1,5 kroki chleba żytniego lub ¾ szklanki ugotowanego makaronu. Z tego powodu w diecie 100 ograniczasz także węglowodany złożone (kasze, makarony, chleb) do założonego limitu.

Zasada 5

Uważaj na warzywa skrobiowe (ziemniaki, bataty, strączki).

Źródłem skrobi, czyli węglowodanu złożonego są także niektóre warzywa np. ziemniaki, bataty, kukurydza, groszek, fasola, soczewica. Pamiętaj o nich obliczając dziennie spożycie węglowodanów.

Zasada 6

Stawiaj na produkty białkowe!

Bazą twojej diety są sycące na długo produkty białkowe. Powinny one stanowić główne źródło energii (kalorii)w diecie 100.

Zasada 7

Jedz: nabiał, ryby, mięso, jajka.

Stawiaj na jajka od kur z chowu ekologicznego i dobrej jakości mięso oraz ryby.

Zasada 8

Uzupełniaj dietę dużą ilością warzyw!

Do źródła białka dokładaj duże ilości warzyw, tyle, ile chcesz. Pamiętaj o tym, by unikać warzyw skrobiowych. Warzywa są źródłem błonnika pokarmowego, który razem z białkiem tworzy niezastąpiony duet sycących składników.

Zasada 9

Stosując wszystkie powyższe zasady metody 100  nie musisz liczyć kalorii!

Stosują powyższe zasady chudniesz bez wysiłku, jesteś najedzona i nie musisz liczyć kalorii. Kontroluj jedynie spożycie węglowodanów.

Chcesz wiedzieć więcej?
Dieta 100 bez cukru: schudnij nawet 9 kg w 2 tygodnie!
Cukry proste (węglowodany proste) – gdzie występują? Dlaczego powinnaś je ograniczać?
Batony, cukiereczki, ciasteczka… Gubią także ciebie? Poznaj 5 strategii, dzięki którym ograniczysz zjadane słodycze