Keto switch to dieta, platforma i aplikacja, które proponują i ułatwiają odchudzanie za pomocą diety ketogenicznej

Keto switch fot. Adobe Stock, SASITHORN
Keto switch to nie jest nowa dieta. To usługa internetowa, która podsuwa jadłospis diety ketogenicznej. Nie robi tego charytatywnie, ale za opłatą – jak wiele innych serwisów z dietami. Abonament można wykupić na miesiąc, 3 miesiące lub pół roku z obligatoryjnym automatycznym przedłużaniem się trwania usługi i płatności. Rezygnacja z usługi dla wielu klientów nie jest jasna, co może skutkować niechcianym pobraniem płatności.
Ewa Cwil / 22.02.2024 07:07
Keto switch fot. Adobe Stock, SASITHORN

Keto switch Diet to nie jest nowa, cudowna dieta odchudzająca. To, można powiedzieć, „stara i dobra” dieta ketogeniczna. Jeśli ją znasz i chcesz jej dać szansę, Keto switch może ci to ułatwić za stosowną opłatą. Dostaniesz jadłospis, przepisy, listy zakupów i wsparcie w swojej podróży do szczuplejszej sylwetki.

Spis treści:

 1. Keto switch – co to?
 2. Keto switch – opinie
 3. Dieta keto switch: jadłospis
 4. Keto switch diet: cena
 5. Jak zrezygnować z Keto switch?

Keto switch – co to?

Keto switch to kolejny biznes, który oferuje odchudzanie poprzez spersonalizowaną dietę, w tym przypadku chodzi o dietę ketogeniczną. Jest to usługa abonamentowa, w której płatność pobierana jest automatycznie na kolejny okres rozliczeniowy. To ważne, bo klienci, którzy tego nie doczytają, mają pretensje o pobranie opłaty, mimo tego, że z usług już nie korzystają.

Keto switch to platforma Lifeswitcher, Keto switch Diet (dieta) i aplikacja na urządzenia mobilne. Skorzystanie z usług możliwe jest po założeniu konta i wykupieniu abonamentu.

Usługi oferowane są w Polsce, Czechach, na Węgrzech, we Francji, Brazylii i USA. Na Keto switch dostępne są też programy dla diabetyków, dieta bardziej zbalansowana niż prawdziwa dieto keto oraz program dla osób chcących stosować post przerywany (dieta IF w stylu keto).

Keto switch Diet proponuje 4 posiłki dziennie – 3 większe i jedną przekąskę. Posiłki można jeść o dowolnych porach z zastrzeżeniem, żeby śniadanie zjeść najpóźniej 1-2 godziny po wstaniu z łóżka, a kolację – 2-3 godziny przed snem.

Co daje wykupienie usługi Keto switch?

Aplikacja Keto switch pozwala użytkownikowi korzystać z:

 • kompletnego, spersonalizowanego jadłospisu,
 • opcji tworzenia listy zakupów,
 • śledzenia postępów odchudzania,
 • wielokrotnej konfiguracji planu dietetycznego,
 • treningów.

Dodatkowo można wykupić dostęp do e-booka z wiedzą o diecie ketogenicznej.

Keto switch – co tofot. Keto switch – co to?/ Adobe Stock, okrasiuk

Keto switch – opinie

Jeśli wierzyć recenzjom w internecie, większość użytkowników (ok. 75%) ocenia aplikację na 5. Najniższą ocenę wystawiło 25% użytkowników. 2% użytkowników ocenia ją na 4 lub 3. W skali od 1 do 5, Keto switch uzyskuje średnią ocenę na poziomie 4,2.

Średnio użytkownicy chudną ok. 5 kg miesięcznie, czasami więcej. Podkreślają przy tym dobry kontakt z konsultantami, którzy na FB na Keto Switch Diet odpowiadają na pytania szybko i rzeczowo. Jadłospisy są urozmaicone, przepisy łatwe i nie są czasochłonne, a produkty niezbędne do szykowania potraw łatwodostępne. Można wymieniać składniki przepisów. Wielu klientom podoba się też możliwość śledzenia swoich postępów w odchudzaniu w aplikacji.

Wszystkie wymieniane zalety nie są jednak czymś wyjątkowym. Większość diet kupowanych w internecie daje takie udogodnienia.

Największe zastrzeżenia mają klienci (i nie jest ich wcale mało), którzy nie zrozumieli, że korzystają z usługi abonamentowej, w której automatycznie na kolejny okres rozliczeniowy pobierane są pieniądze z karty podanej przez klienta. Aby rezygnacja z usługi była skuteczna i pieniądze nie były pobierane z karty, należy proces przeprowadzić w odpowiednim terminie i zgodnie z zasadami rezygnacji – o tym niżej.

Na minus trzeba też wytknąć niedoróbki na stronie – niektóre może celowe, inne ewidentnie przeoczone. Pierwsza, to duża trudność w znalezieniu cennika. Naszym zdaniem dostęp do niego powinien być z menu głównego. Tak nie jest. Cennik znajdziesz w części FAQ, ale czy jest aktualny? Nie wiemy, bo zanim dotarliśmy do cennika, po wypełnieniu ankiety niezbędnej do ułożenia diety, system zażądał naszego adresu email. A my nie mamy w zwyczaju go podawać na tak wczesnym etapie „znajomości” z serwisami internetowymi.

Druga niedoróbka, to niedokończona strona w zakładce kontakt. Niestety robi to złe wrażenie i obniża wiarygodność strony i usługodawcy.

Dieta keto switch: jadłospis

Poniżej przykładowy jadłospis udostępniany przez dostawcę usługi keto switch Diet.

 • Śniadanie: awokado zapiekane z jajem i bekonem – dostarcza 360 kcal, 28,6 g tłuszczu, 20 g białka, 8 g węglowodanów, 0 g cukrów i 6 g błonnika
 • Przekąska: smoothie z masłem orzechowym z mleka migdałowego z kakao, śmietanką kokosową i erytrytolem – dostarcza 172 kcal, 15,4 g tłuszczu, 5,2 g białka, 6,3 g węglowodanów, 2,3 g cukrów, 1,6 g błonnika
 • Obiad: wołowina z makronem z cukinii – dostarcza 640 kcal, 44 g tłuszczu, 53 g białka, 6 g węglowodanów, 1 g cukrów, 0,5 g błonnika
 • Kolacja: dorsz w curry z papryką i mlekiem kokosowym –  dostarcza 252 kcal, 11 g tłuszczu, 42 g białka, 9 g węglowodanów, 3,8 g cukrów, 1,5 g błonnika

Nam, po wypełnieniu krótkiej ankiety, system zaproponował dietę 1440-1550 kcal. Przy założeniu, że do zrzucenia jest 14 kg, a „pacjent” prowadzi nieaktywny tryb życia, system poinformował, że osiągnięcie docelowej wagi potrwa 3,5-4 miesiące.

Keto switch – jadłospisfot. Keto switch – jadłospis/ Adobe Stock, Юрий Ваховский

Keto switch diet: cena

Żeby sprawdzić cenę abonamentu, trzeba wejść w najczęściej zadawane pytania. Niestety na pierwszy rzut oka cena nie jest do sprawdzenia bez założenia konta. To minus tej platformy. Na stronie aktualnie znajduje się następująca informacja o kosztach abonamentu Keto switch:

 • 30 dni – 79 zł,
 • 90 dni – 131 zł,
 • 180 dni – 175 zł.

Jak zrezygnować z Keto switch?

Aby rezygnacja z subskrypcji Keto switch była skuteczna, trzeba zalogować się do konta użytkownika na stronie lifeswitcher.com i skorzystać z formularza anulowania planu subskrypcji.

Jego wypełnienie i wysłanie na podany adres email jest równoznaczne z rezygnacją z wykupionej usługi.

Aby nie została naliczona płatność za kolejny okres, formularz trzeba wysłać nie później niż 72 godziny przed zakończeniem trwającego okresu rozliczeniowego.

Czytaj także:
Keto adaptacja – co to jest i jak przebiega?
Przepisy na keto śniadanie na 3 sposoby
Keto słodziki i zamienniki cukru dozwolone na diecie keto

Redakcja poleca

REKLAMA