POLECAMY

Dieta baletnicy – bardzo niebezpieczna dieta odchudzająca! Uważajcie!

Dieta baletnicy to jedna z najbardziej restrykcyjnych diet odchudzających, o jakich możecie przeczytać w internecie. Przestrzegamy przed jej stosowaniem. Zobacz, co ci grozi!
Dieta baletnicy – bardzo niebezpieczna dieta odchudzająca! Uważajcie! fot. Fotolia

Zawsze, kiedy w moim gabinecie dietetyka pada pytanie o nową dietę odchudzającą mocno nadstawiam uszu i sprawdzam, na czym polega. Podobnie było tym razem. Dieta baletnicy znana jest już od kilku lat, ale ostatnio znów stała się popularna. Zbliża się lato, a ta pora roku sprzyja restrykcyjnym dietom na odchudzanie.

Baletnica kojarzy się z drobną sylwetką, niską masą ciała i eterycznym wyglądem. Prowadziłam kiedyś pogadankę o zdrowym żywieniu w szkole baletowej i wiesz co? To miejsce jest „wylęgarnią” zaburzeń odżywiania ze spektrum anoreksji. Byłam przerażona słuchając metod, za pomocą których bardzo młode tancerki próbują się odchudzać. Nie byłam zdziwiona, gdy okazało się, że dieta baletnicy to w rzeczywistości pół-głodówka.

Dieta baletnicy zasady i jadłospis

W artykule tym przytoczę zasady i krążący po Internecie jadłospis. Robię to jednak tylko i wyłącznie po to, by cię ostrzec!

Wierzysz w diety cud? Przestań się w końcu oszukiwać!

Dieta baletnicy trwa 10 dni i, według autorów, pozwala zrzucić 10 kg! Jadłospis, o ile w ogóle można tym określeniem nazywać zasady diety baletnicy, dzieli się na cykle 2 dniowe.

  • W dniach 1-2 możesz pić wyłącznie wodę i niesłodzoną kawę (do 4 filiżanek dziennie).
  • W dniach 3-4 spożywasz wyłącznie odtłuszczony nabiał.
  • W dniach 5-6 twój jadłospis to ziemniaki (maksymalnie 11 sztuk).
  • W dniach 7-8 na twoim talerzu pojawi się tylko białe mięso.
  • Ostatnie dni 9-10 są wypełnione warzywami (głównie zielonymi).

Dieta baletnicy jest pół-głodówką opartą o jednoskładnikowe menu dzienne. Ta dieta odchudzająca w rzeczywistości nie odchudza, bo spadek masy ciała, który następuje w trakcie jej stosowania wynika z odwodnienia. Tak restrykcyjny sposób żywienia wymusza na organizmie przejście w stan „oszczędnościowy” i zwolnienie przemian metabolicznych. Twoje ciało funkcjonuje, serce bije, wątroba pracuje, mięśnie wykonują pracę. Do tego wszystkiego potrzebna jest energia z pożywienia, której jadłospis diety baletnicy nie dostarcza. W związku z tym ciało „oszczędza” zapasy i nie uruchamia magazynu tkanki tłuszczowej wykorzystując minimum, które zjadasz w dniach 3-10.

10 kg mniej wody i dużo niższa masa mięśniowa po 10 dniach – to możliwe! Tylko, czy tego właśnie chcesz?

Dieta baletnicy efekty i opinie

Przeraża fakt, że po dietę baletnicy sięgają przede wszystkim bardzo młode nastolatki, często nawet w wieku gimnazjalnym.  Dziewczynkom brakuje dystansu i rozsądnego spojrzenia na możliwe skutki uboczne. Jedyne, co dostrzegają to efekty diety baletnicy w postaci mniejszej cyfry na wadze. Problemem jest także zjawisko powtarzania diety baletnicy kilka razy pod rząd, co może prowadzić do wyniszczenia i niedoborów pokarmowych. Jakie inne negatywne skutki wywołuje dieta baletnicy? 

Uwaga! Oto lista popularnych i... niebezpiecznych diet!

Spadek poziomu energii życiowej, problemy z koncentracją.

Omdlenia.

Odwodnienie.

Zapadnięte oczy, poszarzała cera.

Tak restrykcyjna dieta, która niesie ze sobą ryzyko utraty przytomności stwarza ryzyko bezpośredniego zagrożenia życia. Co się stanie, jeśli zemdlejesz za kierownicą, albo spadniesz ze schodów? Rzadko się podkreśla, że wypadki często bywają skutkiem drakońskich diet.

Osoby, które wypowiadają się na temat diety baletnicy twierdzą, że jest to sposób żywienia dla „odpornych psychicznie”. My podkreślamy, że aby stosować dietę baletnicy trzeba być wytrzymałym nie tylko psychicznie, ale przede wszystkim fizycznie. Nawet, jeśli planowałaś zastosować dietę baletnicy, by zmieścić się w sukienkę na ślub zadaj sobie pytanie: czy chcesz iść na wesele bez sił na zabawę i taniec? Weź także pod uwagę, że spektakularny spadek masy ciała wiąże się także z równie „widowiskowym” efektem jo-jo.

Planujesz dietę odchudzającą? Zobacz, co poleca redakcja polki.pl.

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/9 miesięcy temu
Według mnie najlepszą metodą na odchudzanie jest poznanie swojego organizmu i jego indywidualnych zapotrzebowań. Do takiego spadku kilogramów w bezpieczny sposób trzeba podejść indywidualnie. Bo przecież nikt z nas nie ma takiego samego organizmu. Przy pomocy badania genetycznego, można schudnąć. Też mi się wydawało to absurdalne więc próbowałam sama. Stosowałam diety, które zawsze były obarczone jo-jo, no i suplementy, które są nieskuteczne a z motywacją do diety bywa różnie. Każdy suplement kosztował mnie dwa razy drożej niż cena na opakowaniu ponieważ skutki uboczne o których nie mówi się zupełnie nic mogą zrujnować zdrowie a jest ono bezcenne. Po długim długim czasie postanowiłam powrócić do tematu badania genetycznego. Trafiłam do specjalistów, którzy zalecili realizację takiego badania. Wynik był po 4 tygodniach. Wyniki zdefiniowały moje nietolerancje pokarmowe i odstawiłam wszystkie produkty, które powodowały problemy z moją przemianą materii. Dzięki temu udało mi się schudnąć i wcale nie było to obarczone wyrzeczeniami . Sukces tkwi w poznaniu przyczyny tycia i jej wyeliminowanu a nie skupianiu się na objawie czyli dodatkowych kilogramach. Pani Dietetyk opracowała indywidualny plan żywieniowy na podstawie wyników badań i mój sukces to już -13kg ! Mój sukces zawdzięczam Fundacji Medycyny Stylu Życia. Każda osoba, która się do nich zgłasza zostaje otoczona bardzo indywidualną opieką. Serio. Jestem żywym dowodem na to że są skuteczni. Polecam to absolutnie każdemu. Kontaktować się można pod numerem 22 307 90 61! Spróbujcie się chociaż zapoznać z formą tej pomocy bo to nic nie kosztuje .
/rok temu
Zdecydowane nie dla takich eksperymentów! W tej tematyce polecam bloga kuzynki https://womensvibesblog.wordpress.com Cenne rady
/rok temu
Unikać jak ognia, jak wszelkich tego typu diet. Hit ostatnich miesięcy to zielony jęczmień: zbijamywage.pl/przydatne-przy-odchudzaniu/green-barley-plus-najnowsze-rozwiazanie-na-odchudzanie