Technika biegania - na czym polega

Przekonaj się, jak poprawnie biegać, by nie nabawić się kontuzji i czerpać z tej aktywności to, co najlepsze!
Agata Bernaciak / 21.08.2017 05:00

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportu w Polsce. I to nie bez powodu! Jeśli biegasz regularnie, w bardzo szybkim czasie zauważasz efekty związane z poprawą jędrności skóry, utratą tkanki tłuszczowej i zwiększeniem wydolności organizmu.

Zastanawiasz się, czy zacząć uprawiać ten sport? Nie zwlekaj ani minuty dłużej! Zanim jednak ruszysz w plener, zapoznaj się ze wskazówkami trenerki Barbary Urzędowicz, która podpowie ci, na czym polega prawidłowa technika biegania. Tylko ona uchroni cię przed kontuzją i pozwoli czerpać z tej aktywności same korzyści!

Jak poprawnie robić deskę?

Jak wygląda poprawna technika biegania?

Najważniejsze jest to, by biegać na śródstopiu - ruch stopy powinien rozpoczynać się z pięty i przechodzić płynnie właśnie na śródstopie (nie na same palce!).

Noga znajdująca się z przodu powinna być zawsze ugięta w kolanie, a plecy wyprostowane. W trakcie biegu wzrok i głowę skieruj do przodu, barki nie powinny wychylone, biodra również wychyl delikatnie w przód. Biegnąc w żadnym wypadku nie poruszaj barkami, a stawy łokciowe niech znajdują się na linii bioder.

Gotowa? To do dzieła!

Hit na spalanie tłuszczu! Zobacz, jak wykonać TABATĘ krok po kroku