Co tak naprawdę daje bieganie? Oto 5 najważniejszych korzyści

Twoja waga jest zbyt wysoka? Regularny jogging sprawi, że schudniesz! Dowiedz się, co jeszcze daje... bieganie!
Agata Bernaciak / 6 miesięcy temu
Co tak naprawdę daje bieganie? Oto 5 najważniejszych korzyści fot. Fotolia

Jogging angażuje do pracy niemal wszystkie partie mięśni. Co jeszcze daje bieganie? Otóż jako jeden z przodujących sportów aerobowych wzmacnia całą tkankę mięśniową, rozwija kondycję, w szybkim tempie spala tłuszcz i dotlenia organizm. Właśnie z tych przyczyn warto jest przekonać się do tego sportu (choć na początku może być to trudne).

Co daje bieganie? Oto 5 najważniejszych korzyści

1. Odchudza i odtruwa

Przy odpowiedniej diecie przyspiesza metabolizm, a to z kolei sprawia, że szybciej tracisz na wadze. Dodatkowo twoje ciało szybciej wydala z siebie toksyny, dzięki czemu twoje samopoczucie poprawia się!

Jak biegać, żeby schudnąć?

2. Rozwija mięśnie

W procesie odchudzania jest to bardzo ważne, bowiem właśnie tkanka mięśniowa czerpie z organizmu największe pokłady energii, a tym samym spala najwięcej kalorii! Warto podkreślić, że mowa o spalaniu kalorii również podczas "nic-nierobienia" :)

11 rad profesjonalnych biegaczy

3. Rzeźbi sylwetkę

Poprzez budowanie mięśni, nasze ciało staje się nie tylko jędrniejsze, ale także bardziej "ubite". Ponieważ mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa i zajmują przy tym znacznie mniej miejsca, uprawiając bieganie waga może stać w miejscu, ale obwody maleją. Dlatego zamiast skupiać się na traconych kilogramach, zmierz się!

4. Zwalcza cellulit

Poprzez intensywny ruch i związany z nim rozwój tkanki mięśniowej rozbijane są złogi tłuszczu, które tworzą znienawidzoną przez wszystkie kobiety pomarańczową skórkę. System limfatyczny w trakcie treningu odprowadza również znacznie więcej toksyn, dzięki czemu cellulit zaczyna powoli znikać.

5. Poprawia nastrój

Ruch to nie tylko zdrowie - ruch to również doskonała recepta na zmęczenie, ospałość i zły humor. Dzięki dotlenieniu organizmu zyskujemy więcej życiowej energii i chęci do życia!

Jak zacząć biegać? Tu znajdziesz wszystkie informacje na temat biegania!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/2 lata temu
bieganie to dla mnie już styl życia. stresująca praca w korpo przelewała się na mój związek bo wyładowywałam frustracje na partnerze. Omal się nie rozstaliśmy. Najgorsze że ja nawet nie wiedzialam że to moja wina. kiedyś powiedział mi ze musim znaleźć inny sposób na stres - on biega wiec chciał mnie wkręcić. jakoś wspólnebiegane nas nie scementowało ale nie poddawał się i wysłał mnie na pierwszy gratosowy trening do KS Staszewscy. i to w końcu był strzał w dychę. Panowie pokazali że się da i to da sie efektywnie. Cały czas z nimi jestem i już nie wyżywam się na moim obecnym już mężu :)
/2 lata temu
dla mnie bieganie to zdrowa sylwetka ale też ogromna dawka energii jednak w pewnym momencie poczułam spore znużenie ciągle tym samym treningiem, wtedy trafiłam do ksstaszewscy i pozwolili mi odkryć bieganie zupełnie na nowo
/2 lata temu
Dla mnie dodatkowo dodaje pewności siebie - dzięki regularnemu bieganiu schudłam już ponad 7 kg! Oczywiście na początku może być trudno a masa problemów i brak motywacji mogą dać się we znaki. To okres przejściowy i trzeba go przetrwać bo potem będzie coraz lepiej - zachęcam do przeczytania kompleksowego poradnika dla początkującego biegacza >> fit pl/news/sport/jak-zaczac-biegac-jak-biegac-tak-zeby-schudnac,3748,1,0.html
POKAŻ KOMENTARZE (6)