Co daje bieganie - 5 najważniejszych korzyści fot. Fotolia

Co daje bieganie? Oto 5 najważniejszych korzyści (twoje ciało ich potrzebuje!)

Twoja waga jest zbyt wysoka? Regularny jogging sprawi, że schudniesz! Dowiedz się, co jeszcze daje... bieganie!
Agata Bernaciak / 14.06.2018 15:47
Co daje bieganie - 5 najważniejszych korzyści fot. Fotolia

Jogging angażuje do pracy niemal wszystkie partie mięśni. Co jeszcze daje bieganie? Otóż jako jeden z przodujących sportów aerobowych wzmacnia całą tkankę mięśniową, rozwija kondycję, w szybkim tempie spala tłuszcz i dotlenia organizm. Właśnie z tych przyczyn warto jest przekonać się do tego sportu (choć na początku może być to trudne).

Co daje bieganie? Oto 5 najważniejszych korzyści

1. Odchudza i odtruwa

Przy odpowiedniej diecie przyspiesza metabolizm, a to z kolei sprawia, że szybciej tracisz na wadze. Dodatkowo twoje ciało szybciej wydala z siebie toksyny, dzięki czemu twoje samopoczucie poprawia się!

Jak biegać, żeby schudnąć?

2. Rozwija mięśnie

W procesie odchudzania jest to bardzo ważne, bowiem właśnie tkanka mięśniowa czerpie z organizmu największe pokłady energii, a tym samym spala najwięcej kalorii! Warto podkreślić, że mowa o spalaniu kalorii również podczas "nic-nierobienia" :)

11 rad profesjonalnych biegaczy

3. Rzeźbi sylwetkę

Poprzez budowanie mięśni, nasze ciało staje się nie tylko jędrniejsze, ale także bardziej "ubite". Ponieważ mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa i zajmują przy tym znacznie mniej miejsca, uprawiając bieganie waga może stać w miejscu, ale obwody maleją. Dlatego zamiast skupiać się na traconych kilogramach, zmierz się!

4. Zwalcza cellulit

Poprzez intensywny ruch i związany z nim rozwój tkanki mięśniowej rozbijane są złogi tłuszczu, które tworzą znienawidzoną przez wszystkie kobiety pomarańczową skórkę. System limfatyczny w trakcie treningu odprowadza również znacznie więcej toksyn, dzięki czemu cellulit zaczyna powoli znikać.

5. Poprawia nastrój

Ruch to nie tylko zdrowie - ruch to również doskonała recepta na zmęczenie, ospałość i zły humor. Dzięki dotlenieniu organizmu zyskujemy więcej życiowej energii i chęci do życia!

Jak zacząć biegać? Tu znajdziesz wszystkie informacje na temat biegania!