Plamy z błota nie są najtrudniejsze do usunięcia. Czasami wystarczy już zwykłe pranie w 60 stopniach. Pamiętaj jednak, że aby usunąć plamy z błota, sposób trzeba dostosować do rodzaju czyszczonej powierzchni.
Czytaj więcej
Plamy z pomidora, podobnie jak plamy z sosu pomidorowego, najlepiej usuwać na świeżo. Ubranie zaplamione pomidorem namocz w wodzie z sodą oczyszczoną, zostaw na noc, a następnie upierz.
Czytaj więcej
Sansewieria gwinejska i cylindryczna to najpopularniejsze odmiany wężownicy. Sansewieria znana też jako języki teściowej doskonale znosi suszę, nie wymaga szczególnej pielęgnacji.
Czytaj więcej
Kameleon jemeński żywi się żywymi owadami, głównie świerszczami. Dorosły okaz chętnie zje też małe myszki. Cena młodego kameleona jemeńskiego to około 100 złotych.
Czytaj więcej
Rozmnażanie storczyków w domu jest nieco trudniejsze niż rozmnażanie innych kwiatów. Storczyki rozmnaża się wegetatywnie przez podział, odcinanie fragmentów ukorzenionych pędów oraz przez keiki - pędy boczne.
Czytaj więcej
Najpopularniejsza choroba storczyków to pleśń, która bywa skutkiem przelania. Typowym szkodnikiem natomiast są wełnowce, które przynosimy już ze sklepu.
Czytaj więcej
Kwiat gwiazda betlejemska, czyli poinsecja, zazwyczaj kwitnie na czerwono i jest ozdobą świątecznego stołu. Roślina nie toleruje mrozu, należy ją podlewać co drugi dzień.
Czytaj więcej
Fiołek alpejski, znany jako cyklamen perski, wymaga dużej wilgotności powietrza i stosunkowo niskiej temperatury. Cyklameny podlewaj często, najlepiej do podstawki. Żółte liście fiołka alpejskiego to oznaka niewłaściwej pielęgnacji.
Czytaj więcej
Szynszyla w hodowli żyje dość długo jak na gryzonia - nawet 20 lat. Szynszyla potrzebuje odpowiedniej klatki, nawet kilkupiętrowej, oraz spokoju. Jest zwierzęciem stadnym, więc warto od razu kupić parę szynszyli.
Czytaj więcej
Mole ubraniowe nie lubią aromatycznych przypraw: w szafie powieś saszetki z lawendą, liśćmi laurowymi, miętą, goździkami. Aby mole ubraniowe nie wróciły, regularnie myj półki w szafie.
Czytaj więcej