POLECAMY

Odchudzone spaghetti carbonara - Kasia gotuje z Polki.pl

Spaghetti carbonara to jedno z najpopularniejszych dań kuchni włoskiej. U nas w wersji light!

Spaghetti carbonara to danie pochodzące z Rzymu. Jego głównymi składnikami jest boczek, śmietana, ser, jaja oraz przyprawy tj. sól oraz pieprz. Spaghetti tego typu zostało wymalezione przez alianckich żołnierzy stacjonujących w stolicy Włoch podczas drugiej wojny światowej. Danie to nie ma więc długiej historii, ale jaki smak!

Przepis na odchudzone spaghetti carbonara

U nas znajdziesz przepis na spaghetti carbonarę w odchudzonej wersji, przygotowane przez założycielkę portalu CoGotujeKasia.pl, Kasię Bukowską. Zobacz, jak ugotować to sycące i pyszne danie!


 

Sprawdź inne przepisy na spaghetti:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/2 lata temu
Masakra chyba nikt nie policzył kalorii -- 3 żółtka !!!!! to ma być wersja light.
/2 lata temu
od kiedy do Carbonary dodajemy śmietanę ... po to są jajka, żeby na końcu zrobić z nich sos i cała sztuka polega na tym, żeby nie wyszła jajecznica. Jak policzymy kalorie i makroskładniki to fit chyba tylko będzie ta natka z pietruszki :)
/3 lata temu
No właśnie, jak to odchudzona? Czego ona nie ma, co ma ta włoska? Prosze o odpowiedź. I mam pytanie jeszcze: ma Pani takie piekne garnki. Ale juz tak zniszczone od wewnątrz od tej metalowej łyżki. Nie szkoda ich Pani? Aż mnie bolały zęby, gdy słyszalam dźwięk łyżki po dnie i ściankach garnka. Ślinka leci, ale juz 1:30, nie będę teraz gotować ;-)
POKAŻ KOMENTARZE (2)