Jak przygotować się do depilacji woskiem

02.02.2010

Masz już dość golenia nóg żyletką? Pomyśl o depilacji woskiem. To dobre rozwiązanie, które pomoże ci pozbyć się niechcianych włosków na dłuższy czas.

depilacja woskiem, ciało, usuwanie owłosienia, nogi


Dowiedz się, co zrobić, by być przygotowaną do depilacji woskiem:

Zarezerwuj sobie czas. Depilacja większych partii ciała może okazać się czasochłonna i nieco bolesna. Najlepiej zabieg podzielić „na raty”. Umów się np. na depilację bikini, nóg, a następnie usuwanie zbędnych włosków z twarzy (brwi, wąsik). Każda z tych partii ciała wymaga również innej techniki depilacji.

Włoski muszą odrosnąć. Te na nogach i w okolicy bikini przed depilacją woskiem powinny mieć minimum 5 mm. przygotuj się.

Jeśli planujesz depilację woskiem okolic twarzy, tydzień wcześniej odstaw kosmetyki z retinolem i antybiotyki. Przed wizytą u kosmetyczki zrób piling.

Bądź twarda. Jeśli trudno znosisz ból, przed wizytą możesz wziąć dwie tabletki leku przeciwbólowego. Jeśli nadal cię boli, poproś kosmetyczkę, by za jednym razem nakładała wosk na mniejsze partie ciała.


porady udzieliła Izabela Makosz, właścicielka studia depilacji woskiem Time For Wax

Uroda
Oceń artykuł 34 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
okorock2010.09.08 13:32
Słuchajcie, a nie boicie się depilacji woskiem. W moim przypadku po takiej depilacji występują duże podrażnienia z racji tego, że mam delikatna skórę. Moja koleżanka była niedawno w krakowskim Face&Body na depilacji pastą cukrową i stwierdziła, ze jest dużo lepsza niż ta, wykonywana woskiem.
vinus792010.08.19 13:59
Ja zdecydowanie bardziej polecałabym jednak depilacje laserowa.Przed wakacjami robiłam taka w gabinecie Elite. I powiem Wam dziewczyn,ze załuje ze wczesniej sie na nia nie zdecydowałam.Taka depilacje jest niezwykle wygodna i nie musimy sie stresowac codziennym goleniem nóg.
Raport specjalny