Czysta skóra od zaraz

Gruntowne oczyszczanie od czasu do czasu wyjdzie na zdrowie każdej skórze. To zadanie wykonają dla nas specjalistyczne maseczki.

fot. Panthermedia
Oczyszczające maseczki usuwają z tkanek toksyczne substancje powstałe podczas procesów przemiany materii, pomagają pozbyć się martwych komórek, resztek makijażu oraz kurzu.

Skutecznie odblokowują pory, dzięki czemu zalegający w nich nadmiar łoju może przedostać się na powierzchnię skóry, skąd łatwo go usunąć. Jest to szczególnie ważne w wypadku cery tłustej i trądzikowej, bo to właśnie zalegająca w porach wydzielina jest przyczyną powstawania zaskórników i wyprysków.

Do wyboru, do koloru
W skład maseczek wchodzi wiele różnorodnych składników, np. kolorowe glinki, wyciągi z owoców, zioła, algi. Te do cer tłustych zawierają także składniki dezynfekujące. Dobieramy je więc do rodzaju cery.

Kosmetyki te nakładamy raz w tygodniu na oczyszczoną twarz i zmywamy letnią wodą po 15–20 minutach. Wyjątkiem jest złuszczająca maska peel-off mająca postać żelu, która po zaschnięciu tworzy na twarzy cienką błonkę. Ściągamy ją po kilku minutach, a wraz z nią martwe komórki.


Którą maseczka oczyszczająca jest najlepsza? Pytaj i radź na uroda.pl
Kremy z olejami – tańsze i droższe
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)