Co zrobić, żeby włosy rosły szybciej?

Te metody naprawdę działają i potrafią przyśpieszyć wzrost włosa nawet dwukrotnie!

Małgorzata Machnicka / miesiąc temu
Co zrobić, żeby włosy rosły szybciej? fot. FREE
Jeśli myślimy o pięknych włosach zawsze myślimy o… długich włosach. Bo prawda jest taka, że większości z nas bardziej zależy na ich długości a mniej na ich kondycji. Oczywiście, żeby mieć włosy aż do pasa potrzeba przede wszystkim cierpliwości i starannej pielęgnacji - to jak rosną włosy jest uwarunkowane genetycznie, średnio jest to 1-2 cm na miesiąc. Są jednak takie kosmetyki i sposoby, dzięki którym wzrost włosów możecie przyśpieszyć nawet dwukrotnie.

Sposoby na porost włosów:

  • stosuj suplementy diety zawierające biotynę: witamina B7 potrafi skutecznie przyśpieszyć wzrost włosów, a także zapobiega ich wypadaniu i przywraca im piękny, zdrowy połysk
  • pij napary: świetnie sprawdza się napar z pokrzywy lub skrzypu
  • masuj skórę głowy: opuszkami palców lub specjalnym do tego przeznaczonym przyrządem
  • stosuj wcierki: czyli wodniste odżywki, które nakłada się po umyciu włosów, bezpośrednio na skórę głowy, jedną z tych które polecamy jest Jantar Farmona, sprawdzi się także sok z czarnej rzepy i woda brzozowa
  • stosuj oleje: naftę kosmetyczną zmieszaj z żółtkiem i nałóż na 20 minut na skórę głowy, to samo możesz zrobić z olejem rycynowym
  • zastosuj kurację drożdżową: drożdże można pić lub wcierać w skórę głowy - efekty są naprawdę niesamowite!
  • zmień dietę: do codziennych posiłków włącz produkty, które zawierają kwasy omega 3 i 6 i żelazo (ryby, wątróbka, orzechy, otręby pszenne, pestki słonecznika, soję)

Pamiętaj!

Bardzo ważne jest to, aby używając suplementów nie brać ich dłużej niż 3 miesiące. Po tym czasie konieczne jest zrobienie miesięcznej przerwy. Podobnie przy wcierkach i olejkach.

Obalamy mit!

Mitem jest to, że podcinane włosy szybciej rosną. Prawdą jest natomiast, że odpowiednia, dobrze przemyślana pielęgnacja, wpływa na ich wzrost. Sprawia, że przestają się łamać, a to bardzo ważne przy zapuszczaniu włosów.

Na co powinnaś uważać?

Przede wszystkim nie daj się nabrać markom, które kuszą szamponami i odżywkami przyśpieszającymi porost włosów o kilka centymetrów w ciągu miesiąca. To absolutnie niemożliwe! Te kosmetyki najczęściej zawierają tak dużo protein w swoim składzie, że jedyne co mogą zrobić to "rozciągać" włosy jak gumę. Są drogie i nie spełniają obietnic producenta.

Więcej o pięknych włosach:

Idealna fryzura na imprezę? Najlepiej ta inspirowana latami 80.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/10 miesięcy temu
No ale to chyba prawda bo ja tez nie raz słyszałam, ze nalezy podcinac koncówki, żeby włosy szybciej rosły, i dlatego raz na 4 miesiące sobie podcinam delikatnie koncówki. Uzywam Seboradinu sensitive bo jestem alergiczką, a ten nie zawiera a;lergenów, włosy dość szybko mi rosną, mimo ze nie stosuje sie do wszystkich tych podpunktów z artykułu
/rok temu
Większej bzdury z tym podcinaniem końców nie czytałam..końcówki TRZEBA podcinać, bo jeśli są zniszczone to te zniszczenia idą w górę i z 1cm do obcięcia zrobi się 5cm, poza tym końce potrafią się kruszyć przez co wydaje nam się, że te włosy w ogóle nie rosną, dlatego NAMAWIAM do podcinania końcówek. Jeśli mamy zdrowe włosy i zależy nam na zapuszczeniu włosów wystarczy je podciąć około co pół roku i to z pewnością wystarczy albo i nawet raz w roku. Jeśli jednak mamy zniszczone to około raz na 2-3 miesiące. I ZABEZPIECZANIE końcówek to jedna z podstaw przy zapuszczeniu ładnych włosów, by nie trzeba ich właśnie tak często podcinać, a jedynie 2 razy w roku.
/rok temu
PIEKNIE........
POKAŻ KOMENTARZE (4)