Olej kokosowy na włosy fot. FREE/kolaż Polki.pl

Olej kokosowy na włosy - zalety stosowania oleju kokosowego

Jeśli do tej pory nie miałaś okazji go przetestować, koniecznie nadrób zaległości. Będziesz zachwycona!
Małgorzata Machnicka / 27.04.2015 10:02
Olej kokosowy na włosy fot. FREE/kolaż Polki.pl
Olej kokosowy to naturalny, nierafinowany olej, który w temperaturze pokojowej ma postać białego, miękkiego masła o intensywnym, smakowitym zapachu kokosowym. Nadaje się do pielęgnacji całego ciała, ale szczególnie polecany jest do pielęgnacji włosów.

Badanie naukowe potwierdzają, że budowa oleju kokosowego jest zbliżona do tej, jaką posiadają proteiny włosa. Pamiętajcie, że należy wystrzegać się oleju kokosowego rafinowanego, który produkuje się w wysokich temperaturach przy użyciu chemicznych rozpuszczalników - ten jest po prostu pozbawiony wielu swoich cennych właściwości. Taki olej ma dłuższy termin przydatności do spożycia, jest bezbarwny, pozbawiony zapachu, smaku i jest średnio dwa razy tańszy niż olej tłoczony na zimno.

Olej kokosowy - dlaczego warto stosować go na włosy?

Olej kokosowy genialnie nawilża włosy i uzupełnia ubytki w łuskach włosowych, sprawiając, że włosy stają się elastyczne, a końcówki przestają się rozdwajać. Nawet przesuszone i matowe włosy nabierają zdrowego wyglądu i pięknie lśnią! To chyba najlepsza rekomendacja, aby skusić się na zakup tego olejku. Olej kokosowy ma także bardzo dobry wpływ na skórę głowy - zapobiega niszczeniu cebulek włosowych i przeciwdziała łupieżowi.

Olej kokosowy - jak go używać?

Olej kokosowy działa jak intensywna maska do włosów. Wystarczy wmasować go delikatnie w skórę głowy oraz rozprowadzić na całej długości włosów. Im dłużej pozostawimy olej na głowie, tym lepiej. Warto zostawić go na włosach nawet na całą noc. Pamiętajcie, aby nie przesadzać z ilością kosmetyku, bo rano będzie bardzo ciężko go wypłukać - kilka kropel wystarczy.

Więcej o pielęgnacji włosów:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/09.05.2016 14:30
Dla mnie najlepszy olej kokosowy to tłoczony na zimno "Z natury dla zdrowia" Oleje kaszubskie.
/03.04.2016 10:12
Do wlosomaniaczki. Co za bzdury wypisujesz. Wszystko zalezy jaki olej kokosowy masz pod reka. Szczerze to odradzam srodki dostepne na rynku europejskim, bo to czysty badziew pzremieszany ze srodkami chemicznymi z dodanym jedynie zapachem kokosowym. Olej kokosowy i wogole sam kokos jest produktem o ogromnych wlasciwosciach zdrowotnych...
/21.07.2015 20:30
Olej kokosowy jest dobry, ale nie dla każdego typu włosów. Istnieje coś takiego, jak porowatość włosów i niestety, ale ten olej do wysokoporowatych się zupełnie nie nadaje. Może je spuszyć i mogą one wyglądać na jeszcze bardziej suche niż są. Olej kokosowy może zdziałać cuda, ale też wyrządzić sporą krzywdę i szkoda, że straszne specjalistki (tak ironia) od włosów na tym portalu zapomniały (albo i nie wiedziały?) wspomnieć o tej jakże istotnej kwestii.
POKAŻ KOMENTARZE (2)