POLECAMY

Masz łupież? Wypadają ci włosy? Wypróbuj olej jojoba!

Olej jojoba to ciekły wosk o wyjątkowych właściwościach – także dla włosów. Sprawdź, dlaczego warto go używać!
Masz łupież? Wypadają ci włosy? Wypróbuj olej jojoba! fot. Fotolia

Kontrola wypadania włosów

Każdy włos na naszej głowie wypada na końcu swojego cyklu życia, ale nadal utrzymywana jest całkowita ich objętość, ponieważ powstają nowe w ich miejscu. To normalne, że człowiek traci od 50 do 100 włosów dziennie, ale jeśli stracimy więcej lub włosy nie regenerują się w tym samym tempie, przerzedzenie może zacząć być zauważalne.

Brak właściwego odżywiania, różne nietypowe choroby skóry i starzenie się może powodować wypadanie włosów. Uszkodzeniom i zatorom mieszków włosowych można jednak zapobiec w zupełnie naturalny sposób. Stosowany w kosmetyce olej jojoba łatwo przenika do mieszków i rozpuszcza gromadzące się sebum, kontrolując wypadanie i ułatwiając wzrost nowych włosów. Zawarte w nim witaminy i minerały skutecznie odżywiają i poprawiają ogólny stan zdrowia skóry głowy.

Skuteczne zwalczanie łupieżu

Suchość skóry głowy i infekcje grzybicze są najczęstszą przyczyną łupieżu, dlatego zastosowanie oleju jojoba może być bardzo skutecznym sposobem na jego zwalczenie.

Powszechnie stosowane w leczeniu łupieżu są szampony zawierające cynk i selen. Należy zauważyć, że olej jojoba jest naturalnie bogaty w te minerały oraz posiada właściwości przeciwgrzybiczne. Właśnie dlatego poleca się jego regularne używanie do olejowania skóry głowy przed każdym myciem włosów.

Remedium na włosy suche i splątane

Stosowanie oleju jojoba na suche i splątane włosy może pomóc w nawilżaniu i poprawia ogólny stan oraz wygląd włosów.

Przed myciem lub wraz z nim zastosuj olej jojoba, co pozwoli zapobiegnąć usunięciu naturalnego sebum z włosów przez użyty szampon. Ten naturalny olej tworzy cienką powłokę woskową na każdym włosie, efektywnie chroniąc je przed zanieczyszczeniami i przesuszeniem.

Zobacz też: Czy warto kupować kosmetyki z rumiankiem w składzie?

Łagodzenie łuszczycy skóry głowy

Łuszczyca charakteryzuje się tym, że skóra na głowie złuszcza się w srebrne płatki przypominające łupież. Ze względu na włosy stosowanie leczniczych kremów na skórę głowy może być mało skuteczne.

Olej jojoba jest łatwy do zastosowania i nałożenia na skórę głowy, ponieważ wosk jest w stanie naturalnym w postaci ciekłej. Oczyszcza skórę z resztek sebum i martwych komórek naskórka, wnikając do mieszków włosowych, a co ważne – łatwo się zmywa. Olej wykazuje właściwości przeciwzapalne, łagodzi skórę i zmniejsza zaczerwienienie i świąd. Zawarte w oleju witamina E i przeciwutleniacze pomagają doprowadzić w skórze głowy do korzystnych zmian immunologicznych.

Aromaterapia

Olej jojoba bywa także stosowany w aromaterapii. Jego zupełnie czysta postać wprawdzie nie posiada zapachu, jednak wspaniałe właściwości umożliwiają wykorzystanie go jako substancji wydłużającej okres przydatności olejków eterycznych.

Brak przebijającego zapachu oraz inne cechy spowodowały, że zaczęto go również stosować jako nośnik w produkcji perfum. Perfumy uzyskane w ten sposób są znacznie trwalsze i mniej lotne niż te powstałe na bazie alkoholu. Jest częstym dodatkiem olejków do masażu oraz do kąpieli.

Zobacz też: Czy warto kupować kosmetyki z rumiankiem w składzie?

Autor: ekspert marki Delawell.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)