Porada dnia: najskuteczniejsze sposoby na mrówki

Zastanawiasz się, jak w skuteczny sposób pozbyć się uporczywych owadów? Oto kilka sposobów na mrówki!

/ 7 miesięcy temu
Porada dnia: najskuteczniejsze sposoby na mrówki fot. Fotolia

Sposobów na mrówki jest wiele. Możesz zastosować zarówno domowe rozwiązania, np. proszek do pieczenia, cynamon lub cytrynę, jak również chemiczne środki typu Mrówkofon lub proszek służący do lutowania. Dowiedz się więcej!

Już od wiosny mieszkańcy parterowych mieszkań mogą spodziewać się nieproszonych gości. Mrówki, które wiosną szukają wyjścia, często przechodzą po rurach do naszych mieszkań. Jeśli mieszka się na parterze, to jest bardziej niż pewne, że się pojawią. Zabijanie pojedynczych egzemplarzy nic nie daje - królowa widzi wtedy, że ma małe "stado" i składa coraz więcej larw. Przez co mrówki zaczynają pojawiać się w większych ilościach.

Triki Weroniki: Jak czyścić skórzane buty bez użycia pasty?

Jaki jest sprawdzony sposób na mrówki? Przedstawiamy kilka naprawdę niezawodnych rozwiązań! Poznaj najskuteczniejsze środki chemiczne, jak również domowe sposoby!

Najskuteczniejsze środki chemiczne na mrówki

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na mrówki jest biały proszek, który służy do lutowania. Należy wymieszać go z ugotowanym żółtkiem jajka i pozwolić, by mrówki wyniosły jedzenie do swoich gniazd. Boraks powoduje wysuszenie owadów, a także likwidację larw - co zapobiegnie rozmnażaniu się mrówek i zniszczy gniazdo od środka. Trzeba jednak uważać, jeśli ma się w domu małe dzieci lub zwierzęta.

Jak pozbyć się mrówek z mieszkania?

Kolejny sposób na mrówki to proszek Expel przeznaczony do użytku zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych oraz na zewnątrz. Można stosować w postaci proszku (rozsypać cienką warstwę na ścieżce wędrówek owadów) bądź roztworu wodnego (100g proszku na 5 l wody, przy 1 l na 1m2).
Faracid w sprayu przeznaczony zarówno do zwalczania mrówek faraona, jak i innych gatunków nadchodzących z zewnątrz lub bytujących w pobliżu domu. Faracid ma postać mikrokapsułek, działa z opóźnieniem, efekt widoczny jest po 12 godzinach.
Raid w sprayu do zwalczania mrówek i innych insektów to doskonały sposób na mrówki - co więcej ładnie pachnie i jest stosunkowo skuteczny. Należy wypsikać nim miejsca, z których wychodzą mrówki - po kilku dniach powinny odejść.
Płytka Globol - jedna płytka wystarczy na jedno pomieszczenie i działa przez okres trzech miesięcy. Koszt płytki to ok. 12 zł.
Faratox B - do kupienia w sklepie ogrodniczym. Dwa pojemniki z preparatem, które przykleja się w miejscach w których najczęściej wędrują mrówki. Mrówki wyjadają preparat i zanoszą do gniazda - po pewnym czasie będzie ich coraz mniej, aż w końcu całkowicie znikną. Preparat kosztuje ok 10 - 20 zł.

Najskuteczniejsze sposoby na komary

Mrówko-Bait - preparat owadobójczy w formie granulowanej trutki pokarmowej, przeznaczony do zwalczania mrówek wewnątrz pomieszczeń, nadchodzących do budynku z zewnątrz lub bytujących w ich pobliżu.
Mrówkofon - preparat do zwalczania mrówek, w formie granulowanej trutki pokarmowej. Specjalnie dobrane składniki czynią preparat wyjątkowo atrakcyjnym dla owadów i zapewniają jego znakomitą skuteczność już po pierwszym zastosowaniu.
W ogrodzie można spróbować zastosować Glotox, który nie rozpuszcza się tak łatwo, więc w razie deszczu nie będziemy musieli go dosypywać.

Domowe sposoby na mrówki

Są również domowe sposoby na mrówki, ale z ich skutecznością bywa różnie. Wiadomo jednak, że tonący brzytwy się chwyta i gdy nie mamy pod ręką nic innego - sięgamy po wszystko, co może pomóc.

5 domowych sposobów na odstraszenie owadów

  • Na podstawkę nałożyć miód - mrówki lgną do słodkiego, więc gdy uzbiera się na nim spora liczba owadów, należy je spłukać, a brak miodu uzupełnić.
  • W najczęściej uczęszczanych przez mrówki miejscach wysypać proszek do pieczenia.
  • Świeże liście pomidora - rozłożyć w najczęściej uczęszczanych miejscach, mrówki podobno nie znoszą tego zapachu.
  • Jeśli mrówki weszły do szafek, należy ułożyć w niej spleśniałą cytrynę.
  • Można również przetrzeć szmatką nasączoną octem miejsca z których wyłażą mrówki, powinno je to skutecznie odstraszyć.
  • W ogrodzie wokół warzyw można wysypać "granicę" cynamonem - mrówki nie powinny się wówczas do nich zbliżać.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (163)
/5 dni temu
rypne*
/5 dni temu
Najlepszym sposobem na mrówki jest taki sposob aby postraszyc królową,powiedziec jej cos nieprzyjemnego...cos w rodzaju..''idz stad mendo jedna bo ci rymne '',na bank sie wystraszy.A i króla mozna postraszyc ,jesli takowy jest.Powinno pomóc.
/6 miesięcy temu
Płytka Globo była najlepsza sam sprawdziłem rewelacja bite 4 miesiące nie widziałem w kuchni mrówek za nia mogłem ręczyć głową kosztowała około 16 zł było warto aby mieć spokój. Niestety firma została przejęta przez polskiego producenta i beret płytka jest tańsza bo kosztuje ok 8 zł ale wcale nie działa mrówki chodzą i nie reagują na preparat. Niestety tej oryginalnej nie a się kupić po dobrym działaniu została tylko nazwa Globol insektenstrip jest beznadziejna
POKAŻ KOMENTARZE (160)