Związek ze starszym mężczyzną - 7 powodów fot. Fotolia

Związek ze starszym mężczyzną - 7 powodów, dla których kobiety wiążą się z dojrzałymi facetami

Związek ze starszym mężczyzną niesie za sobą wiele korzyści. Jakich? Przedstawiamy najważniejsze z nich. Sprawdź!
/ 14.12.2016 14:46
Związek ze starszym mężczyzną - 7 powodów fot. Fotolia

Czy mężczyzna z siwizną i twarzą usianą zmarszczkami może być obiektem zainteresowania młodych kobiet? Jak najbardziej! Wielu starszych panów cieszy się większym powodzeniem u płci przeciwnej niż ich młodsi rywale. Związków z dużą różnicą wieku, w których starszy jest mężczyzna, jest bardzo dużo, i to nie tylko w świecie show-biznesu. Na ulicach spotyka się coraz więcej takich par. Co pociąga kobiety w dojrzałych facetach? Czemu wolimy ich od naszych rówieśników? Poniżej prezentujemy 7 powodów, dla których kobiety wchodzą w związek ze starszym mężczyzną.

6 rzeczy, przez które związek z dużą różnicą wieku może się rozpaść

1. Poczucie bezpieczeństwa

Sytuacja finansowa partnera ma, szczególnie dla młodych pań, które stoją u progu kariery zawodowej, bardzo duże znaczenie. Starszy mężczyzna, który jest ustabilizowany materialnie, daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa, dlatego stanowi bardzo smakowity kąsek. Ukochany o zasobnym portfelu to prawdziwy skarb dla pań, które kochają być rozpieszczane. Zresztą czy są kobiety, które tego nie lubią?

2. Opiekuńczość

Dla wielu kobiet opiekuńczość to jedna z najważniejszych cech, które powinien posiadać partner. Nie ma się co dziwić. Mężczyzna, który dzwoni do swojej ukochanej tylko po to, żeby zapytać, jaki ma nastrój, a kiedy jest chora, cierpliwie stoi w kolejce po leki w aptece, to prawdziwy skarb. Młode panie często wchodzą w związek ze starszym mężczyzną, ponieważ wydaje im się, że będzie potrafił się o nie zatroszczyć niczym ojciec.

3. Odpowiedzialność

Według wielu kobiet starsi mężczyźni są znacznie bardziej odpowiedzialni od młodych panów, dlatego stanowią dobry materiał na partnera. Z facetem, który ma świadomość konsekwencji swoich czynów i jest gotów je ponieść, można czuć się bezpiecznie i ze spokojem budować wspólną przyszłość.

4. Mądrość życiowa

Jedną z rzeczy, która najbardziej imponuje kobietom w starszych mężczyznach, jest mądrość życiowa. Dojrzały facet ma większy bagaż doświadczeń niż młodszy, dzięki czemu lepiej wie, jak należy postępować. Od takiego partnera można się wiele nauczyć, np. jak skutecznie osiągać wyznaczone przez siebie cele czy jak utrzymywać dobre relacje z ludźmi. Poza tym zawsze służy dobrą radą, co stanowi ogromną wartość w związku.

Jak różnica wieku wpływa na związek?

5. Szarmanckość

Każda kobieta lubi, kiedy mężczyzna przepuszcza ją w drzwiach, odsuwa krzesło w restauracji czy wręcza kwiaty bez okazji. Takie zachowania sprawiają nam ogromną przyjemność. Niestety nie ma się co oszukiwać - to gesty, które wśród młodych panów, nie cieszą się dużą popularnością. Wykonują je oni rzadko albo wcale w przeciwieństwie do starszych mężczyzn, którzy wyróżniają się dobrymi manierami.

6. Pragnienie wypełnienia emocjonalnej luki po ojcu

Kobiety, które w dzieciństwie nie zaznały miłości, opieki i wsparcia ze strony ojca, często decydują się na życie u boku dojrzałego faceta. W ten sposób próbują wypełnić emocjonalną lukę po rodzicu, z którym nie udało im się zbudować więzi. Wiele z nich nawet nie zdaje sobie sprawy z prawdziwych motywów wejścia w związek ze starszym facetem...

7. Równowaga emocjonalna

Niestabilność emocjonalną przypisuje się kobietom. Niestety niesłusznie. Wielu młodych mężczyzn nie umie reagować adekwatnie do sytuacji, co stanowi źródło wielu problemów w związku. Facet, który najpierw unosi się gniewem, a chwilę później próbuje zagłaskać nas na śmierć, na pewno nie jest dobrym kandydatem na partnera. Starsi mężczyźni są bardziej zrównoważeni emocjonalnie, dlatego tak wiele młodych kobiet wykazuje nimi zainteresowanie. 

5 powodów, dla których młodych mężczyzn pociągają dojrzałe kobiety

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/20.09.2018 08:34
Miałam 21 lat gdy poznałam mojego męża. Dziś mam 30, a on 55. I nie zamieniałabym go na nikogo innego. To już prawie 10 lat razem a on mnie dalej KOCHA. I to jeszcze jak :) Jak patrzę na koleżanki po rozwodach i na alimentach które w młodości poleciały na 'pięknych chłoptasiów' i tak się ze mnie śmiały... coż. Teraz korzystam z tego że nie dałam się zwieść ich 'dobrym radom'
/23.12.2016 02:15
Ja popelnilam najgorszy blad swoim zyciu myślałam ze będzie dla mnie stworzony.Stracilam dziewictwo z starszym dużo od siebie byliśmy razem. Dużo złego spotkalo mnie z nim. Nigdy nie zaznalam milosci od ojca nie mowil ze mnie Kocha a koledzy byli dziecinni Ja bylam powazna dużo w dzieciństwie Przeszłam.A związek naiwnej dziewczyny malolaty ze starym facetem który byl Jeden w cierpieniu na dobre i na zle Zniszczył mnie calkowicie. On wiedział ze bylam niewinna szczera wierzyłam w milosc uczuciowa Robił ze mna co chcial. Wiec nie oceniajcie ze kasa.Bo często to wina rodziców którzy nie dali miłości córce Ktora sie nie interesowali oprócz klotniami itp.Brak bezpieczeństwa. I wykorzystują takie które pragną miłości i bezpieczeństwa przytulania miłości takiej Jaka nie widziała w małżeństwie swoich rodziców.Dzis wiem ze bylam mloda malolata i wpadłam w zle towarzystwo Rodziców nie miałam można tak to nazwać.Dzis jestem szczesliwa😊 z swoim Ukochanym w normalnym wieku Dopasowanym. Jest dobrze choc moja psychika jest okaleczona i nie mogę zapomnieć i nie cierpieć na sama myśl mojego koszmaru.Zmienilo mnie to bardzo.
/15.12.2016 22:27
Ja bym powiedziała, że kasa... ;]