Mogą mieć problem z porozumieniem się, dodatkowo dochodzi chłód siódemki.

Dlaczego kobiety wiążą się ze starszymi mężczyznami?

Czy wiesz, co powoduje, że kobiety wiążą się ze starszymi mężczyznami? Dlaczego panie wybierają dojrzałych panów na swoich parterów? Najwyższy czas poznać odpowiedzi!
/ 27.09.2010 13:43
Mogą mieć problem z porozumieniem się, dodatkowo dochodzi chłód siódemki.

Mówi się, że z mężczyznami jest jak z winem – im starsi tym lepsi, a rzeczywistość zdaje się potwierdzać tę mądrość. Co takiego mają w sobie dojrzali panowie, że tak wiele kobiet nie może się oprzeć ich urokowi? Jakie wiążą się z tym niebezpieczeństwa? I jakie typy kobiet są szczególnie podatne na tego typu relacje?

Odpowiedzi na ostatnie pytanie udzieliłby nam z pewnością Sigmunt Freud. Według psychiatry, aby znaleźć źródło naszych pragnień, należy cofnąć się do czasów dzieciństwa. Tym samym kobiety, które wychowywały się bez ojca, lub które miały ograniczony z nim kontakt, w dorosłym życiu szukać będą takich mężczyzn, którzy wypełnią tę emocjonalną lukę. Ale jest to tylko jedna z wielu teorii.

Starszy mężczyzna - wady i zalety

Jak powszechnie wiadomo kobiety dojrzewają szybciej, a kiedy zaczynają poważnie myśleć o przyszłości poszukują takiego partnera, który tą dojrzałością będzie w stanie im dorównać. I choć to nie wiek świadczy o człowieku, młodość zawsze utożsamiana jest z szaleństwem, zabawą i przygodami.

Na tym zwariowanym tle starszy mężczyzna kojarzy się z odpowiedzialnością, stabilnością emocjonalną i z życiowym doświadczeniem; jest opoką, o której marzą kobiety znudzone dziecinnym zachowaniem swych młodych kolegów.

Polecamy: Magiczne związki

Kolejną zaletą związku z człowiekiem dojrzałym jest jego życiowa mądrość oraz doświadczenie w kontaktach z płcią piękną. Starszy mężczyzna przeważnie doskonale wie czego pragną kobiety i potrafi im to dać. Mam tutaj na myśli zarówno duchową, jak i cielesną sferę związku. Relacje z młodym partnerem, który dopiero wszystkiego się uczy, nigdy nie dostarczą kobiecie tego typu emocji, jakich doświadczy w kontaktach z mężczyzną dojrzałym.

Dojrzały partner imponuje dziewczynie również dlatego, iż zazwyczaj znajduje się w takim momencie życia, kiedy jego sytuacja zawodowa, a co za tym idzie, także materialna, jest już ustabilizowana. Świadczy to o zaradności mężczyzny, a kobieta już wie, że będzie on w stanie zaopiekować się zarówno nią, jak i ich przyszłą rodziną.

Jednak każdy medal ma dwie strony, a związek ze starszym partnerem oprócz niezaprzeczalnych plusów niesie ze sobą wiele wyrzeczeń. Młoda kobieta decydując się na taką relację, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jednocześnie decyduje się na przyśpieszone dojrzewanie. Starsi panowie mają już za sobą czasy młodzieńczego szaleństwa i choć ten fakt początkowo dziewczynie imponuje, ostatecznie może stać się dla niej uciążliwy.

Wiek niesie ze sobą także ryzyko częstszych chorób, a więc młoda dziewczyna powinna być świadoma odpowiedzialności jaka na niej spoczywa – w prazie potrzeby będzie musiała zaopiekować się partnerem.

Polecamy: Naucz się porozumiewać z partnerem

Idealny partner dla zdecydowanej kobiety

Związek ze starszym mężczyzną sprawdzi się przede wszystkim u tych kobiet, które dokładnie wiedzą czego chcą, które w razie potrzeby będą w stanie poświęcić dla ukochanego całe swoje dotychczasowe życie.

Duża różnica wieku między partnerami to połączenie dwóch różnych światów, a gdy zniknie pierwsza fascynacja potrzeba będzie wiele wysiłku wyrzeczeń aby się porozumieć.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/02.09.2014 17:36
Zgadzam się z autorem postu gość
/26.05.2012 14:44
kobiety nie wolą "dojrzałych" tylko starszych którzy mają pracę i kasę na ich zachcianki!!!!! a i kobiety szybciej dojrzewają tylko fizycznie (cycki i m rosną itp. ) w cale emocjonalnie nie są dojrzalsze od mężczyzn sam to zauważam np szkoła średnia, studia czy na ulicy. Zachowują się gorzej są wulgarne i hałaśliwe nie umieją nic samej zrobić są nieporadne życiowo dlatego szukają zaradnego mężczyzny!!!!!!
/15.10.2010 09:57
Pytanie "Co ja w nim widziałam" pojawia się prawie zawsze, gdy zauroczenie mija. Związki ze starszym facetem zadowalają kobiety, bo ogólnie mówiąc, mężczyźni dojrzewają wolniej i dla 25-latki, która ma określone plany życiowe i pragnie stabilizacji związek z chłopakiem w jej wieku, który myśli tylko o tym, żeby iść w piątek na imprezę, jest jednym wielkim nieporozumieniem.
POKAŻ KOMENTARZE (8)