POLECAMY

Związek z mężczyzną po przejściach

Mężczyzna po przejściach - któż to taki? I czy warto się z nim wiązać? A jeżeli już się związałaś z mężczyzną po przejściach to na co powinnaś zwrócić uwagę? Sprawdź!
Związek z mężczyzną po przejściach

Kim jest mężczyzna po przejściach?

Czasem jest to mężczyzna, który już miał rodzinę, ma dzieci, lecz jego związek rozpadł się z jakiegoś powodu. Czasem może to być sytuacja, kiedy mężczyzna miał jakieś kłopoty i odbywał karę więzienia. Może to również być sytuacja, kiedy partner ma jakieś przykre doświadczenia związane z relacjami damsko – męskimi lub rodzinnymi.

W życiu często pojawiają się zdarzenia, na które mamy większy lub mniejszy wpływ, jednak dojrzałość polega na wyciąganiu z nich wniosków i próbie niedopuszczenia do podobnych sytuacji w przyszłości.

Zrozum go!

Jeśli partner posiada bagaż przykrych doświadczeń z poprzednich związków, wówczas trudno mu zbudować nową relację bez obciążania jej porównaniami z poprzednimi kobietami. Jeśli nowa partnerka jest świadoma problemów, jakie mogą się pojawić, wówczas zdecydowanie łatwiej przygotować się na wiele sytuacji, które mogą zaistnieć. Podstawą budowania związku jest szczerość, dlatego też nie wolno zataić spraw, które znacząco mogą wpływać na nowy związek.

Jeśli kobieta zdaje sobie sprawę z tego, jak jej mężczyzna był traktowany wcześniej, może łatwiej zrozumieć jego obecne zachowania. Jeśli np. partner został w przeszłości zdradzony i bardzo go to zraniło, wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo, że uważniej będzie przyglądał się poczynaniom swojej wybranki i będzie bardziej wrażliwy na tym punkcie.

Zobacz też : Dlaczego on nie chce dziecka

Jeśli kobieta o tym nie wie, takie zachowanie może ją drażnić, doprowadzać do frustracji czy wręcz wrogości. Jeśli zostało to poprzedzone szczerą rozmową dotyczącą obaw partnera, wtedy można łatwiej zaakceptować jego stanowisko i zrozumieć postępowanie.

Kiedy on ma dziecko lub problemy z prawem

W momencie, kiedy narzeczony czy mąż ma już dzieci z poprzednich związków, wówczas kobieta powinna mieć świadomość z czym się to wiąże. Zazwyczaj są to zobowiązania finansowe czy obowiązki wychowania, które należy dzielić z poprzednią żoną.

Obecna partnerka, jeśli decyduje się na taki związek, powinna brać pod uwagę, że nie zawsze będzie mogła decydować tylko z mężczyzną o swoich planach, lecz należy również w nich uwzględnić rolę dzieci, które są dla ojca bardzo ważne. Wymaga to dużej dojrzałości, taktu oraz wyrozumiałości.

W momencie, kiedy mężczyzna był uwikłany z problemy z prawem, wówczas jego kobieta także powinna posiadać wiedzę na ten temat. Ma to ogromny wpływ na wspólne życie, chociażby dlatego, by móc odpowiedzieć siebie na pytanie czy mężczyzna daje poczucie bezpieczeństwa i czy jesteśmy pewne, że nie popełni kolejnego przestępstwa w przyszłości.

Związki z mężczyzną po przejściach są często obarczone dodatkowymi przeszkodami, jednak jeśli ludzie się kochają, ufają sobie i mają do siebie szacunek, to wspólne wypracowanie pewnych rozwiązań staje się proste. Aby tego jednak dokonać, należy szczerze rozmawiać na temat swoich obaw i lęków, uwrażliwić na swoje potrzeby, ponieważ na tym opiera się prawdziwa i dojrzała relacja między ludźmi.

Zobacz też : Jak osiągnąć udany związek

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/5 lat temu
Bardzo fajnie,że chcesz się zintegrować z jego córką EmilkaCA. Ja też jestem w takim związku, jego córka jest prawie w moim wieku, ale gdybym ponownie miała się zdecydować na taki krok to nie wiem czy bym taki podjęła.. Jesteśmy razem już 10 lat. Byłam młoda miałam 20 lat jak się poznaliśmy i nie zdawałam sobie sprawy z wielu rzeczy...z tego co mnie będzie czekać w przyszłości, niby nie jest źle.., ale..mam wrażenie że trochę przestałam się liczyć. Ważniejsze jest dla niego dziecko.. Uważam, i zawsze uważałam, że tak powinno być jak facet się zwiąże z następną.. dopóki nie znalazłam się po drugiej stronie.. Też zawsze chciałam żebyśmy się dobrze wszyscy razem czuli, ale boli wiele rzeczy.. np: gdy przygotowujesz kolację wigilijną, to oczekujesz przynajmniej jakiejś wdzięczności, a tu tylko wdzięczność jedynie wobec ojca a ja jestem... jestem to jestem, ale jakby mnie nie było to pewnie było by lepiej..To też boli.. bardzo.. I tam z tyłu głowy zadawane pytania, że mogło być inaczej gdyby on wszystkiego z dawną kobietą nie popsuł.. bo przecież tak.. go prosiła, żeby.. i go zostawiła..sama ta świadomość,w nim że kiedyś kogoś skrzywdził, że to on zawalił.. nie da i nie daje mu spokoju już do końca życia.. On też kiedyś powiedział mi, ze mogło być inaczej.. i jego córka mu o tym skutecznie przypomina nie jest to wprost, ale wystarczy, że jest między słowami.. Czasem mam wrażenie,że tęskni.. Zniszczył mnie też psychicznie, ciągle podejrzewał mnie o zdradę i nie wiadomo o co.. bolało..Jest przesiąknięty wcześniejszym życiem i przenosi to wszystko na mnie..to powód że nie podjeła bym sie tego ponownie.. jest strasznie mściwy,. czasem nie wiem dokąd mam uciec,.. i duszę się dawno bym już odeszła , ale mamy dziecko.. i nie chcę zeby i o ono miało rozbity dom.. czasem jest fajnie wiele ludzi myśli, że jest mi super bo nie jesteśmy biedni, ale nie stać nas np na nowe mieszkanie. W tym chciałabym coś zmienić i nie mogę bo on na nic się nie zgadza.., ale jak jego córka go o coś poprośi to robi dla niej co ona chce myślę że on w ten sposób chce odkupić swoje winy za to że nie miała w dziecinstwie matki..itp. On nie chce ze nną nic zaplanować.. nie myśli o swoim życiu żeby jemu było dobrze..wygodniej...tylko córka czasem czyje się jakby on miał 2 żony.. z drugiej str. to jego syna.. czasem jestem zazdrosna,.. hyba jestem głupia.. co mam zrobić?? Jak się zachować??, przestrzegam was dziewczyny.. zastanówcie się zanim zwiążecie sie z męzczyzną po przejściach.. Gdybym wcześniej zdawała sobie z tego sprawę to bym chyba nie zdecydowała się na taki krok.
/5 lat temu
nie nalezy tego tak uogólniać
/5 lat temu
Jestem takim typem. Przez co mam zniszczone poniekąd życie. Lękam się kobiet. Po prostu się lekam tak samo, jak samotności, która zapewne mnie spotka. Juz czuje się autentycznie samotny. Tylko, że nie potrafię sobie pomóc.
POKAŻ KOMENTARZE (2)