Co wkurza mężczyzn w kobietach? - 5 cech

Co wkurza mężczyzn w kobietach? - 5 cech fot. Fotolia
Sprawdź co najbardziej drażni facetów w kobietach!
/ 26.04.2016 13:36
Co wkurza mężczyzn w kobietach? - 5 cech fot. Fotolia

Nie od dziś wiadomo, że relacje damsko-męskie są bardzo skomplikowane. Kobietom trudno zrozumieć mężczyzn, zaś mężczyznom kobiety. Jakie kobiece cechy najbardziej irytują facetów? Przedstawiamy 5 najbardziej charakterystycznych, które doprowadzają mężczyzn do furii. Znasz je z autopsji?

1. Huśtawka nastrojów

Potrafisz być dla swojego mężczyzny słodka jak miód, a za niespełna pół godziny mieszać go z błotem? Przez cały dzień tryskasz pozytywną energią, po czym nagle zapadasz w stan przygnębienia? Nie oszukujmy się, ale częste odczuwanie skrajnych emocji to typowo kobieca cecha. Cecha, której mężczyźni wprost nienawidzą. Bardzo często zrzucamy winę na zaburzenia hormonalne, oczekując od mężczyzn zrozumienia. Nie zawsze jednak je otrzymujemy... W zasadzie nie ma się co dziwić. Huśtawka nastrojów bywa męcząca nie tylko dla osób z naszego otoczenia, lecz także dla nas samych.

2. Nieumiejętność szybkiego podejmowania decyzji

Zastanawiasz się, dlaczego twój mężczyzna nie lubi chodzić z tobą na zakupy? Nie rozumiesz, dlaczego złości się, gdy nie potrafisz zdecydować, którą sukienkę kupić? Irytuje go, gdy długo zastanawiasz się, jak spędzić wspólny wieczór?

Męski sposób podejmowania decyzji znacznie różni się od żeńskiego, co wynika z różnic w budowie mózgu i różnego poziomu hormonów. Podejmowanie decyzji u kobiet ma charakter spiralny, natomiast u mężczyzn liniowy. Mężczyźni mają wyższy poziom testosteronu niż kobiety, co pozwala im przystąpić do natychmiastowego działania. Panowie koncentrują się na jednej myśli, odrzucając niepotrzebne możliwości.

3. Lęk przed zmianami

Perspektywa zmiany pracy czy mieszkania budzi twój strach, co wprawia w irytację twojego partnera? Zmiany według niego mają korzystny wpływ na życie, a twoim zdaniem je dezorganizują? Denerwuje go, że najczęściej to on proponuje ci coś nowego?

Nic dziwnego. Mężczyźni nie lubią prowadzić partnerki za rękę i za każdym razem tłumaczyć jej, że zmiana jest nieodłącznym elementem codzienności. Kobiecy strach przed nieznanym jest według nich wynikiem słabości, niechęci przed podejmowaniem ryzyka, chwiejności charakteru.

Lęk przed zmianą najczęściej występuje u kobiet, które są perfekcjonistkami, lubią mieć wszystko zaplanowane i przemyślane. Jeśli jesteś takim typem kobiety, postaraj się spojrzeć na zmianę w innym świetle. Pomyśl, że pozostając w miejscu, możesz dużo stracić.

4. Skłonność do drobiazgowej analizy

Twój partner wpada w furię, gdy we wszystkim doszukujesz się drugiego dna? Wścieka się, kiedy każdy problem rozkładasz na czynniki pierwsze? Bardzo często zarzuca ci, że za dużo analizujesz?

Mężczyzna wpada w szał, gdy widzi, że ich kobieta ma skłonność do nadinterpretacji rzeczywistości. Tendencja do nadmiernego analizowania na pewno nie wpływa dobrze na relacje w związku. Każdy facet traci cierpliwość, gdy jego partnerka szuka dziury w całym, widząc coś, czego nie ma.

5. Oziębłość

Nic tak nie drażni mężczyzny jak oziębła kobieta w sypialni. Nic dziwnego, bowiem sfera seksualna jest dla każdego faceta niezwykle ważna. Mężczyzna lubi, gdy kobieta wykazuje ochotę na seks, podejmuje inicjatywę w łóżku. Unikanie zbliżeń, które jest czystą zagrywką kobiety, wyprowadza z równowagi każdego faceta. Czasem warto się zastanowić, czy taka forma zemsty nie zepsuje relacji w związku... Może warto z niej zrezygnować?

Zobacz również:

5 rzeczy, których musisz się wystrzegać po rozstaniu 5 zachowań mężczyzn, których nie pojmie żadna kobieta 5 sytuacji, które wyprowadzą z równowagi każdą kobietę

Redakcja poleca

REKLAMA