Mężczyzna/fot. Fotolia fot. Fotolia

Jakich mężczyzn szukają kobiety?

Podobno kobiecym wymaganiom nie można sprostać, zwłaszcza jeśli chodzi o ideał mężczyzny. Czy faktycznie kobiety poszukują ideału? Jaki typ mężczyzny jest najbardziej pożądany przez płeć piękną? Co kryje się pod pojęciem „atrakcyjny mężczyzna”?
/ 04.12.2012 15:32
Mężczyzna/fot. Fotolia fot. Fotolia

Atrakcyjny, ale bez przesady

Muskularne ciało, ciemna karnacja, wysoki, przystojny brunet… Czy tylko tacy faceci mają szansę u kobiet? Stanowczo zaprzeczam. Szansę ma każdy facet, który potrafi zadbać o swoją atrakcyjność. Kobiety uwielbiają zadbanych mężczyzn!

Styl ubioru, staranne uczesanie i błysk w oku to jest to, na co kobiety zwracają szczególną uwagę przy wyborze kandydata.

Nie musisz podążać za aktualnymi trendami mody. Warto jednak zadbać o to, by w oczy nie rzucały się brudne buty czy stary, rozciągnięty sweter, a stylowa koszula czy modny, ciekawie dobrany do całości stroju gadżet.

Przyciągaj zapachem

Nic tak nie działa na kobietę, jak męski, kuszący zapach! Atrakcyjny mężczyzna nie zapomina o tym, by zadbać o higienę osobistą. Często zdarza się tak, że panowie przyciągają panie nie spojrzeniem, nie uśmiechem, a właśnie zapachem, który ma niesamowitą moc.

Jakie cechy są najbardziej cenione przez panie?

Każda kobieta oczekuje od mężczyzny wsparcia i poczucia bezpieczeństwa. Istotną cechą, jaką powinien posiadać przyszły wybranek, jest odpowiedzialność. Jeśli facet wie co chce robić w życiu, potrafi podejmować męskie decyzje, może być pewny, że jego szansę znacznie wzrosną.

Ważne jest również, by mężczyzna miał poczucie humoru i potrafił śmiać się z samego siebie.

Zaufanie, szczerość i wierność – te trzy cechy warto szczególnie podkreślić. Kobiety cenią mężczyzn, których mogą obdarzyć zaufaniem i którzy tego zaufania nie nadużyją.

Wierność i szczerość idą ze sobą w parze – to właśnie na nich budowane jest zaufanie.

Czułość i jeszcze raz czułość!

Okazywanie uczuć, czułe gesty, niespodzianki – o tych „drobiazgach” mężczyźni często zapominają i nie przywiązują do nich większej wagi. I tu tkwi niemały problem.

Kobiety uwielbiają być rozpieszczane i zapewniane o tym, jak bardzo są ważne i kochane.

Czułe słowa, romantyczne kolacje, spontaniczne wypady – drodzy panowie musicie o tym pamiętać!

Męski macho nie jest typem faceta, którego pragniemy. Kobiety szukają czegoś więcej – wrażliwości, delikatności, nutki romantyzmu czy empatii.

Zobacz też: Jak ważna jest czułość w związku?

Nieustannie zdobywaj

Jeśli mężczyzna myśli, że kobietę wystarczy zdobyć tylko raz, to grubo się myli. Panie uwielbiają być nieustannie adorowane i obdarzane komplementami przez mężczyzn. To sprawia, że kobieta wciąż czuje się atrakcyjna, piękna i pociągająca dla swojego partnera.

Lekka nutka zazdrości jest również jak najbardziej wskazana. Zazdrość wzmacnia i podsyca uczucia.

Bądź sobą

Jeśli zaczniesz grać, udawać i na siłę będziesz starał się zaimponować kobiecie, z góry staniesz na przegranej pozycji. Pamiętaj, że kobieca intuicja nie zawodzi i szybko zostaniesz rozgryziony.

Bądź sobą i zaprezentuj się z jak najlepszej strony. Niech bije z ciebie pozytywna energia, szczery uśmiech i pewność siebie – przekonasz się, że właśnie tym zaimponujesz kobiecie.

Dojrzałość i inteligencja

Kobiety szczególną uwagę zwracają na stopień inteligencji mężczyzny oraz jego zaradność i ambicje życiowe. Panowie, którzy potrafią sobie radzić z problemami, są inteligentni i dojrzali mają większe powodzenie.

Panie wiedzą, że taki mężczyzna zapewni poczucie bezpieczeństwa, wsparcie i stabilność.

Zobacz też: Dlaczego warto prawić komplementy partnerowi?